BrainFitness – nový pojem na opavském nebi

• Martin Kůs
  • 22.09.2018

Slovo brainfitness se dá rozložit jako mozek a posilovna. A přesně to také je. Je jakousi posilovnou mozku nebo možná cvičištěm mozku. Jedná se o prostor, kde pomocí různých hlavolamů, her, hádanek, šifer a dalších pomůcek mohou návštěvníci mobilizovat svůj mozek a v souvislosti s tím i další biologické procesy svého těla.

„Smyslem je rozvíjet logické myšleni, asociace, hledání skrytých souvislostí a vazeb. Předpokládáme, že vždy dopoledne se v BrainFitness  budou konat exkurze ZŠ a SŠ ať už s organizovaným programem, přednáškami či jen s neorganizovaným řešením hlavolamů a kódů, a odpoledne budou prostory otevřeny pro širokou veřejnost,“ nastínil činnost David Slosarczyk  z Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě.

Právě univerzitní matematici se stanou duší celého zařízení, které obyvatelé Opavy už dnes najdou přímo v centru Opavy, v ul. Beethovenova 179/2. Kdo ještě pamatuje zdejší antikvariát, trefí přesně. Podrobnosti jsou pak budou na nově vznikajících webových stránkách, kde bude  i rezervační systém pro organizované skupiny.

„Předběžně je domluvena spolupráce s Dětskou Mensou ČR  a ve spolupráci s touto organizací se připravují soutěže, víkendová soustředění a workshopy, především zaměřené na oblast matematiky a logiky, do budoucna se zde plánuje pořádat doplňující nekomerční výstavy děl spadajících do tzv. Mathematical Art,“ naznačil ještě plány David Slosarczyk , který i zve na jednu z prvních akcí, tedy Noc vědců, která se v BrainFitness  uskuteční 5. října od 17.30 hodin.

V blízké době se zde také chystá otevření tzv. Matematické Pohotovosti, která bude zaměřena na řešení matematických problémů akutního charakteru.