Program Erasmus+ podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Programu se mohou zúčastnit jednotlivci z řad studentů, učitelů nebo dobrovolníků a organizace, například školy, mládežnické a nevládní organizace. Mezi priority programového období Erasmus+ 2021 - 2027 patří inkluze, diverzita, udržitelnost, digitalizace a participace.

Více informací o programu naleznete na webových stránkách Domu zahraniční spolupráce a Evropské komise.

Slezská univerzita je oprávněna k účasti v programu Erasmus+ na základě:

Přihlášky na zahraniční mobility je možné podávat prostřednictvím Mobilitního systému SU, kde jsou uveřejněna všechna aktuálně otevřená výběrová řízení. Informace ke konkurzům na obsazení studijních stipendijních pobytů jsou dostupné zde. Program Erasmus+ nově umožňuje účastnit se mobility nejen v zemích EU, ale i dalších zemích světa. Více informací ke konkrétním destinacím Vám poskytnou koordinátorky programu Erasmus+ (kontakty viz níže).

Součástí programu Erasmus+ jsou výukové pobyty a školení pro zaměstnance univerzity, a to jak pedagogicko-výzkumné, tak i administrativní pracovníky. Více informací určených zaměstnancům Slezské univerzity obsahuje část portálu SU dostupná po přihlášení.

Bližší informace o jednotlivých typech stipendijních pobytů, nabídce partnerských institucí a pomoc s přípravou přihlášky vám poskytne fakultní koordinátorka programu Erasmus+: Ing. Radmila Unucková (unuckova@opf.slu.cz)