• 23.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Jednání fokusní skupiny se zástupci obcí a měst Moravskoslezského kraje

V pátek 19. dubna se uskutečnilo setkání fokusní skupiny s cílem identifikovat a prioritizovat hrozby, které mají vliv na odolnost našich měst a obcí. Jednání proběhlo ve FUTUREU v Dolních Vítkovicích za účasti 28 starostů, zástupců měst, krajů i Ministerstva pro místní rozvoj spolu s experty ze Slezské univerzity v Opavě, Ostravské univerzity, Českého vysokého učení technického v Praze a BeePartner.
  • 17.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Nová kniha o vývoji české ekonomiky

V renomovaném mezinárodním nakladatelství Emerald Publishing byla vydána kniha "Modeling Economic Growth in Contemporary Czechia". Editory a spoluautory této ojedinělé publikace jsou prof. Daniel Stavárek a doc. Michal Tvrdoň z Obchodně podnikatelské fakulty. Kniha je rozdělena do čtyř částí. Podrobně se věnuje různým aspektům české ekonomiky – od dynamiky ekonomického vývoje a nastavení hospodářských politik přes fungování trhů až po analýzu příspěvků jednotlivých průmyslových sektorů k ekonomickému růstu. Tato struktura umožňuje čtenářům získat ucelený pohled na to, jak se ekonomika Česka vyvíjí a co ji ve vývoji ovlivňuje.
  • 10.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Spustili jsme registraci na Vyběhněte s děkanem

Je nejvyšší čas začít trénovat. 15. května 2024 proběhne 10. ročník akce s názvem Vyběhněte s děkanem. Trasa zůstává stejná. Běží se z Univerzitního náměstí na Lodičky (5,3 km).
  • 28.03.2024

Výborný výsledek pro katedru

V průběhu března 2024 probíhalo na naši fakultě tradiční hlasování o nejoblíbenějšího pedagoga OPF pro rok 2024 a naše kolegyně obsadily dvě pozice.
  • 05.03.2024
  • Staženo dne 31.03.2024

Právě probíhá přijímací řízení

Nebuď jen krabice teorie, získej vzdělání i praxi.
  • Tomáš Verner
  • 07.01.2021
  • Staženo dne 01.07.2021

Šablona pro psaní BP a DP

• Tomáš Verner
  • 04.04.2019
  • Staženo dne 04.05.2019

Odevzdání závěrečných prací

• 02.10.2018
  • Staženo dne 16.10.2018

Proč mají Slováci rádi euro a Češi ne?

Přednáška Eleny Kohútikové, úterý 16. října 2018
  • David Jančar
  • 27.08.2018
  • Staženo dne 16.09.2018

Blíží se další ročník konference zaměřené na hospodářskou politiku v EU

Ve dnech 12. – 14. září proběhne již 16. ročník mezinárodní vědecké konference HOSPODÁŘSKÁ POLITIKA V ČLENSKÝCH ZEMÍCH EVROPSKÉ UNIE, kterou tento rok pořádala Katedra ekonomie a veřejné správy Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, Slezské univerzity, ve spolupráci s Katedrou národohospodářskou Ekonomické fakulty, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Konference se koná pod záštitou rektora Slezské univerzity docenta Tuleji a děkana Obchodně podnikatelské fakulty profesora Stavárka.