• 15.01.2024
  • Staženo dne 15.03.2024

Studentské týmy Business Gate Academy úspěšně zakončily semestr

Business Gate Academy právě zakončil další úspěšný semestr plný kreativity, analytického myšlení a propojení teoretických znalostí s praxí. Studenti se věnovali rozmanitým projektům, které byly zadány podnikateli, a jejich finální prezentace, které proběhly 10. ledna 2024, úspěšně zakončily celosemestrální práce. Nyní se aktivně domlouvají možnosti pro další spolupráce a praxe v oboru.
  • Veronika Novotná
  • 12.01.2024

STARS EU má za sebou náš interní Kick-off meeting

Ve čtvrtek 11. 1. 2024 proběhl zahajující STARS EU kick-off meeting, na kterém se sešli členové Slezské univerzity a potenciální zájemci o zapojení se do aliance. Účastníci byli vřele přivítáni prorektorem pro vědu a zahraniční styky prof. Danielem Stavárkem, jenž je také provázel celým programem setkání. Byly představeny jednotlivé work packages, jejich garanti a zastupitelé úkolů. Představitelé prezentovali již dosažené výsledky v určitých oblastech výzkumu a sdíleli další důležité kroky pro splnění stanovených cílů. STARS EU představuje pro Slezskou univerzitu možnost zapojit se do projektů a výzkumů aliance, a to nejen pro zaměstnance, ale i pro studenty, jež se také aktivně podílí na spolupráci. Interní komunikace tudíž patří mezi klíčové aspekty úspěšné realizace naší společné vize.
  • 04.01.2024
  • Staženo dne 23.01.2024

Setkání České národní banky s učiteli základních a středních škol

Obchodně podnikatelská fakulta ve spolupráci s Českou národní bankou pořádá akci zaměřenou na aktuální finanční a ekonomická témata.
  • Karin Martínková
  • 03.01.2024

Schůzka s ministrem: Bezpečnost na vysokých školách se zvýší

Sklonek prosince minulého roku se do našich myslí a srdcí kvůli útokům psychicky narušeného střelce na nevinné oběti již asi navždy zapsal černým písmem. Po odeznění prvního šoku nyní přetrvávají nejen bolest pozůstalých po jeho obětech, ale také otázky veřejnosti, jak se podobných otřesných činů vyvarovat do budoucna. Otázka, zda a jak mohou právě vysoké školy posílit svou bezpečnost, byla námětem dnešní porady jejich rektorů s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) doc. Mikulášem Bekem. Na to, jak schůzka probíhala a k jakým závěrům přítomné plénum dospělo, jsme se po jejím skončení zeptali našeho rektora doc. Tomáše Gongola.
  • 02.01.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Další číslo fakultního časopisu je online

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a studenti, drazí příznivci OPF. Dostává se vám do rukou magazín OPF, který již tradičně přináší sumář nejdůležitějšího dění v posledním půl roce na naší fakultě. A že byl tento půlrok na významné události skutečně bohatý dokládá 28 stran nabitých novinkami.
  • 30.12.2023

Partnerství mezi ČNB a OPF stvrzeno podpisem memoranda

Již dlouhodobě probíhá vzájemná spolupráce mezi naší fakultou a Českou národní bankou. Odborníci ČNB jsou pravidelnými hosty ve výuce nebo řečníky na konferencích pořádaných OPF. Dlouhou tradici má také úspěšná celostátní soutěž pro středoškolské studenty věnující se otázkám finanční gramotnosti, kterou ve spolupráci s ČNB organizuje Katedra financí a účetnictví.
  • 29.12.2023
  • Staženo dne 16.02.2024

Reprezentační ples fakulty 2024

ZRUŠENO
  • Veronika Novotná
  • 28.12.2023

“Jsem vděčná Česku i Slezské univerzitě.” říká Tetiana Konieva

Obchodně podnikatelská fakulta (OPF) se od samotného počátku vojenské invaze Ruska na Ukrajinu intenzivně zapojuje do pomoci lidem, kteří byli válkou postiženi. Snažíme se poskytnout pomocnou ruku, a to například formou materiální pomoci, ale také se snažíme být oporou studentům a akademickým pracovníkům pocházejícím z Ukrajiny a jejich rodinám.
  • Karin Martínková
  • 22.12.2023

K uctění obětí střelby na FF UK lze využít univerzitní pietní místa

V reakci na tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze informujeme:
  • 22.12.2023
  • Staženo dne 31.12.2023

Pietní místo před zámkem Fryštát

Stále těžko hledáme slova, která by vyjádřila smutek, který cítíme po včerejších tragických událostech na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.