• Veronika Novotná
  • 15.02.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Erasmus+ BIP: spolupráce v mezinárodním týmu s týdenní mobilitou v zahraničí

Ve spolupráci se skupinou zahraničních univerzit sdružených v alianci STARS EU (The Strategic Alliance for Regional Transition) nabízíme program, ve kterém studenti v mezinárodních týmech řeší zadání firem a organizací z různých zemí EU. V letním semestru nabízíme dva "BIPy" zaměřené na cirkulární bioekonomiku a inovace. Využij příležitosti vyzkoušet si mezinárodní spolupráci, zlepšit si angličtinu, získat cennou zkušenost a 6 kreditů k tomu!
  • 02.02.2024
  • Staženo dne 14.03.2024

Týden mozku poprvé v Karviné

Připojte se k nám a pojďte s námi poodhalit tajemství lidské mysli. V rámci festivalu Týden mozku jsme pro Vás na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné připravili ve čtvrtek 14. března řadu fascinujících přednášek. Nabídneme vám jedinečnou příležitost naučit se rozpoznávat klamy a biasy, které nás obklopují a ovlivňují naše každodenní rozhodování, prozkoumat strategie přesvědčování a manipulace a naučit se jim bránit, pochopit vliv omamných látek na mozek a s tím související poruchy chování.
  • 28.01.2024
  • Staženo dne 02.02.2024

Poznej zahraniční studenty, staň se Buddym!

Oddělení zahraničních styků hledá na letní semestr nové posily do buddy teamu. Máš chuť poznat zahraniční studenty osobně, získat za to 3 kredity a ještě mimořádné stipendium? Staň se buddym a užij si spoustu zábavy!
  • Karin Martínková
  • 25.01.2024

Suchej únor: Sušíme i letos, sušíme ale s rektorem?

Uslyšíte-li v těchto dnech sousloví „Suchej únor“, pravděpodobně nepůjde o meteorologický termín. Tento výraz se v posledních letech totiž stává stále populárnějším v oblasti osobního rozvoje a zdraví. Suchej únor představuje měsíc, během kterého se lidé zcela dobrovolně zříkají konzumace alkoholu. Iniciativa Suchej únor pak má za cíl podpořit fyzické i duševní zdraví, zlepšit spánek a nabídnout čas pro reflexi nad vlastními návyky. A naše univerzita se s přáním motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu své studenty, absolventy i zaměstnance připojuje již 4. rokem!
  • 23.01.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Setkání České národní banky s učiteli

Obchodně podnikatelská fakulta se 23. ledna 2024 stala místem setkání zástupců České národní banky a učitelů základních a středních škol zejména z Moravskoslezského kraje. Více než 80 pedagogů se mělo možnost v několika tematických blocích inspirovat, jak ve výuce žákům a studentům dobře vysvětlit ekonomické a finanční problémy, které se často dotýkají života jejich rodin.
  • 18.01.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Akademický senát má novou předsedkyni

Na podzim jsme rozhodovali o novém složení Akademického senátu fakulty. V obou komorách došlo ke změnám – komora akademických pracovníků přivítala čtyři nové členky a kompletně obměněna byla studentská komora.
  • 15.01.2024
  • Sportovní portál SU

Gratulujeme Janě ke zlaté medaili z lukostřelby

V pátek 12. ledna 2024 se v Olomouci konalo Akademické mistrovství České republiky v halové lukostřelbě. Jana Fialová z Obchodně podnikatelské fakulty získala v kategorii holý luk ženy zlatou medaili a titul akademické mistryně. Gratulujeme
  • 15.01.2024
  • Staženo dne 15.03.2024

Studentské týmy Business Gate Academy úspěšně zakončily semestr

Business Gate Academy právě zakončil další úspěšný semestr plný kreativity, analytického myšlení a propojení teoretických znalostí s praxí. Studenti se věnovali rozmanitým projektům, které byly zadány podnikateli, a jejich finální prezentace, které proběhly 10. ledna 2024, úspěšně zakončily celosemestrální práce. Nyní se aktivně domlouvají možnosti pro další spolupráce a praxe v oboru.
  • Veronika Novotná
  • 12.01.2024

STARS EU má za sebou náš interní Kick-off meeting

Ve čtvrtek 11. 1. 2024 proběhl zahajující STARS EU kick-off meeting, na kterém se sešli členové Slezské univerzity a potenciální zájemci o zapojení se do aliance. Účastníci byli vřele přivítáni prorektorem pro vědu a zahraniční styky prof. Danielem Stavárkem, jenž je také provázel celým programem setkání. Byly představeny jednotlivé work packages, jejich garanti a zastupitelé úkolů. Představitelé prezentovali již dosažené výsledky v určitých oblastech výzkumu a sdíleli další důležité kroky pro splnění stanovených cílů. STARS EU představuje pro Slezskou univerzitu možnost zapojit se do projektů a výzkumů aliance, a to nejen pro zaměstnance, ale i pro studenty, jež se také aktivně podílí na spolupráci. Interní komunikace tudíž patří mezi klíčové aspekty úspěšné realizace naší společné vize.
  • 04.01.2024
  • Staženo dne 23.01.2024

Setkání České národní banky s učiteli základních a středních škol

Obchodně podnikatelská fakulta ve spolupráci s Českou národní bankou pořádá akci zaměřenou na aktuální finanční a ekonomická témata.