• 10.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Spustili jsme registraci na Vyběhněte s děkanem

Je nejvyšší čas začít trénovat. 15. května 2024 proběhne 10. ročník akce s názvem Vyběhněte s děkanem. Trasa zůstává stejná. Běží se z Univerzitního náměstí na Lodičky (5,3 km).
  • 08.04.2024

Konference CISS 2024 na Princeton University

V březnu měl dr. Perzina jedinečnou příležitost reprezentovat naši univerzitu na mezinárodní vědecké konferenci CISS 2024 zaměřené na informační technologie, která se konala na Princeton University.
  • 02.04.2024
  • Staženo dne 11.04.2024

Týden podnikavosti je opět tady!

Je to tady! Opět po roce si pro vás naše fakulta připravila záživný Týden podnikavosti, v rámci kterého vás čeká nabitý program. Ten všechny zvídavce provede světem podnikání, inovací a osobního růstu. Neváhejte a přijďte s námi propojit teorii s praxí a každý den objevujte nové cesty plné poznání a inspirace.
  • 02.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Registruj se na jarní termín Mezinárodního studentského semináře

Obchodně podnikatelská fakulta pořádá tradiční studentský seminář zaměřený na prezentaci vlastního tématu v angličtině. Nejlepší prezentace vyhrají věcné ceny.
  • 28.03.2024
  • Staženo dne 12.04.2024

Budoucnost ovlivněná umělou inteligencí – ekonomie

Jedním z nejvýraznějších a nejdiskutovanějších technologických trendů poslední dekády je rozhodně umělá inteligence. Umělá inteligence, často označovaná zkratkou AI (z anglického „artificial intelligence“), je obor informatiky, který se zabývá vytvářením systémů schopných provádět úkoly, které by jinak vyžadovaly lidskou inteligenci. V posledních letech jsme byli svědky exploze zájmu a využití umělé inteligence ve všech oblastech lidského života, od zdravotnictví přes obchod až po řešení environmentálních problémů. Tato obrovská popularita AI je dána nejenom jejími slibnými možnostmi, ale také stále se rozvíjejícími technologiemi, které umožňují její praktické využití ve všedním životě. V nových dílech Dobré vědět se podíváme na to, co vlastně umělá inteligence je, proč se stala tak populární a jaký vliv má na naši současnou společnost.
  • 27.03.2024

Známe vítěze ankety Nejoblíbenější pedagog OPFky pro rok 2024

K oslavě Dne učitelů jsme vyhlásili v pořadí již 6. ročník ankety o Nejoblíbenějšího pedagoga naší fakulty. Nyní vám přinášíme její výsledky.
  • Lukáš Wicha
  • 27.03.2024

Dramatické finále Derby 4 univerzít: Slezská univerzita získala striebro

V sobotu 23. marca sa uskutočnilo historicky prvé Derby štyroch univerzít na pôde Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO, kde sa štyri univerzity stretli v obľúbenej hre League of Legends. Slezská univerzita, reprezentovaná tímom SLUníčka, sa zapojila do boja o prize pool 40 000 Kč.
  • 20.03.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Pravidla pro využívání AI na fakultě

Rámcová pravidla pro využívání umělé inteligence na SU OPF při zpracování závěrečných prací, seminárních a dalších prací, při výuce a dalších aktivitách
  • 19.03.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Sbírka trvanlivých potravin a ošacení

Ve spolupráci s organizací ADRA a Armádou spásy organizujeme sbírku trvanlivých potravin a sbírku kvalitního, čistého a nepoškozeného ošacení, obuvi, dětských hraček a domácích potřeb. Vaše dary pomohou podpořit ty, kdo se nacházejí v těžkých životních situacích.
  • 19.03.2024
  • Staženo dne 25.03.2024

V sobotu se uskuteční první Derby čtyř univerzit v League of Legends

Událost e-sportové sezóny je tady! Tým naší univerzity, složený ze studentů Obchodně podnikatelské a Filozoficko-přírodovědecké fakulty, se v klání o prize pool 40 000 Kč utká nejen se svým tradičním rivalem z ostravské VŠB-TUO, ale také s týmy z UHK a VŠTE České Budějovice.