• 23.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Studenti obsadili třetí místo v soutěži JA Top Project v ČR!

Jsme hrdí na to, že studenti OPF patří k nejúspěšnějším týmům soutěže JA Top Project v ČR!
  • 21.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Druhé místo na mezinárodní studentské konferenci ŠVA

Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici pořádala 11. dubna 2024 jubilejní 30. ročník mezinárodní studentské konference ŠVA 2024. Konference je určena pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studia. Na konferenci jsou prezentovány práce z oblasti ekonomických a společenských věd, z oblasti aplikace kvantitativních metod a informatiky. Studenti jsou rozděleni do 9 sekcí dle tematického zaměření. V každé sekci posuzují jednotlivé práce členové komise, kteří hodnotili aktuálnost tématu, přidanou hodnotu práce, úroveň prezentace a další aspekty.
  • 18.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Přípravné kurzy ke státním závěrečným zkouškám z ekonomie

Nabízíme ti přípravné kurzy, kde si zopakuješ mikroekonomii, makroekonomii, světovou ekonomiku nebo ekonomické teorie. Upozorníme tě na oblasti, které mohou být u státnic problematické. Kurzy proběhnou 3. a 15. května od 9 do 15 hodin.
  • Lukáš Wicha
  • 18.04.2024

Vzdělávací akce STARS EU: STARS Talks, BIP a Open Science / Open Data

Duben nabízí rozmanitou nabídku zajímavých příležitostí k obohacení znalostí, a to díky třem nadcházejícím akcím pořádaným aliancí STARS EU: STARS Talks, BIP Pedagogických Inovací (učitelé učitelům) a školení v oblasti Open Science a Open Data. Tyto akce poskytnou účastníkům, kteří si chtějí rozšířit své obzory, cenné poznatky a vzdělávací zkušenosti. Všechny uvedené akce se budou konat v angličtině.
  • 17.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Nová kniha o vývoji české ekonomiky

V renomovaném mezinárodním nakladatelství Emerald Publishing byla vydána kniha "Modeling Economic Growth in Contemporary Czechia". Editory a spoluautory této ojedinělé publikace jsou prof. Daniel Stavárek a doc. Michal Tvrdoň z Obchodně podnikatelské fakulty. Kniha je rozdělena do čtyř částí. Podrobně se věnuje různým aspektům české ekonomiky – od dynamiky ekonomického vývoje a nastavení hospodářských politik přes fungování trhů až po analýzu příspěvků jednotlivých průmyslových sektorů k ekonomickému růstu. Tato struktura umožňuje čtenářům získat ucelený pohled na to, jak se ekonomika Česka vyvíjí a co ji ve vývoji ovlivňuje.
  • 10.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Spustili jsme registraci na Vyběhněte s děkanem

Je nejvyšší čas začít trénovat. 15. května 2024 proběhne 10. ročník akce s názvem Vyběhněte s děkanem. Trasa zůstává stejná. Běží se z Univerzitního náměstí na Lodičky (5,3 km).
  • Lukáš Wicha
  • 09.04.2024

Proběhla výroční konference STARS EU na Université de Franche-Comté

Ve dnech 21. a 22. března 2024 se ve francouzském Besançonu uskutečnila výroční konference STARS EU pořádaná Université de Franche-Comté. Ústředním tématem letošního setkání byla „Akcelerace regionální tranzice“.
  • 08.04.2024

Konference CISS 2024 na Princeton University

V březnu měl dr. Perzina jedinečnou příležitost reprezentovat naši univerzitu na mezinárodní vědecké konferenci CISS 2024 zaměřené na informační technologie, která se konala na Princeton University.
  • 02.04.2024
  • Staženo dne 11.04.2024

Týden podnikavosti je opět tady!

Je to tady! Opět po roce si pro vás naše fakulta připravila záživný Týden podnikavosti, v rámci kterého vás čeká nabitý program. Ten všechny zvídavce provede světem podnikání, inovací a osobního růstu. Neváhejte a přijďte s námi propojit teorii s praxí a každý den objevujte nové cesty plné poznání a inspirace.
  • 02.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Registruj se na jarní termín Mezinárodního studentského semináře

Obchodně podnikatelská fakulta pořádá tradiční studentský seminář zaměřený na prezentaci vlastního tématu v angličtině. Nejlepší prezentace vyhrají věcné ceny.