• 23.06.2023

CEPIS: Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií má svůj web

O našem projektu CEPIS jste již určitě slyšeli. Zatím existuje v podobě projektové žádosti, podané v rámci výzvy operačního programu Spravedlivá transformace, jež má napomoci v rozvoji regionům postiženým ukončením těžby uhlí. Cepis má od nynějška i své vlastní webové stránky, prostřednictvím kterých se každý zájemce může o projektu dozvědět více informací, včetně zhlédnutí bohaté fotogalerie vizualizací plánovaných exteriérů i interiérů.
  • 22.06.2023

Prohlídka pivovaru Radegast: Kulturní a chuťový zážitek pro zahraniční studenty

Nedávný výlet, který začátkem června zorganizovalo Oddělení zahraničních styků SU OPF, byl pro zahraniční studenty skvělou příležitostí, jak se blíže seznámit s českým pivovarnictvím.
  • 19.06.2023

Pojďte s námi na Colours; v soutěžích nabízíme vstupenky zdarma!

Již druhým rokem naše univerzita nabízí v rámci multioborového mezinárodního fóra Meltingpot, nedílné součásti jednoho z největších a nejbarevnějších festivalů v ČR, svou vlastní SUper Stage. Jejím prostřednictvím se veřejnosti představí současní vědci, pedagogové, studenti i absolventi Slezské univerzity a jejich hosté. Přijďte se za námi podívat! Nemáte vstupenku? Nevadí, zkuste ji s námi vyhrát!
  • 13.06.2023

Léto: čas festivalů, čas zábavy. Pojďte s námi na Colours i letos!

Že je léto pro školství příslovečnou okurkovou sezónou? Možná někde jinde, pro nás to rozhodně neplatí. V červenci bude blízká Ostrava pulzovat nejbarevnějším festivalem v republice a my budeme opět u toho! Na všechny čtyři festivalové dny chystáme v rámci multioborového mezinárodního fóra Meltingpot pestrý program na vlastní SUper Stage Slezské univerzity, kde se představí naši vědci, pedagogové, studenti a absolventi společně s jejich hosty. Přijďte i vy!
  • 31.05.2023

Podporujeme zdravější životní styl i zdravou dopravu ve městě

Slezská univerzita posiluje své odhodlání vydat se cestou udržitelného rozvoje a zlepšování životního prostředí. Po počátečních investicích do prvních vlaštovek v podobě elektromobilů v našem autoparku a pořízení stanic s filtrovanou kvalitní pitnou vodou do univerzitních budov pokračujeme dále! Nově jsme se ve spolupráci se společností nextbike dohodli umožnit našim studentům a zaměstnancům v Opavě využívat ještě výhodněji sdílená kola. Tímto krokem chceme dále akcentovat důraz na zdravý životní styl a zároveň snížit negativní dopady motorové dopravy na životní prostředí ve městě, kde je tato zdravější alternativa pohybu podporována.
  • Dagmar Labudková
  • 29.05.2023

Ohlédnutí za slavnostní inaugurací nového rektora, děkanky a děkana

Dne 16. května se v kostele sv. Václava v Opavě uskutečnila slavnostní inaugurace nového rektora Slezské univerzity, doc. Mgr. Tomáše Gongola, Ph.D., společně s děkankou Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, prof. PhDr. Irenou Korbelářovou, Dr., a děkanem Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, doc. RNDr. Ing. Romanem Šperkou, Ph.D. Tento významný slavnostní akt se konal za účasti rektorů vysokých škol, zástupců moravskoslezského kraje, statutárních měst Opavy a Karviné a dalších významných hostů vědeckého, kulturního a společenského života.
  • 24.05.2023
  • Staženo dne 16.06.2023

Slavnostní promoce absolventů se uskuteční na konci června

Slavnostní promoce absolventů bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studijního programu se koná 29. a 30. června 2023.
  • 23.05.2023

Proběhl jubilejní 20. mezinárodní studentský seminář

Studenti OPF se opět zúčastnili soutěže 4 univerzit o nejlepší prezentaci. Akce byla nabitá skvělými výkony, ale naši studenti se rozhodně neztratili a umístili se na medailových pozicích. Pojďte si s námi přečíst podrobnosti o celé akci.
  • 22.05.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Mezinárodní konference Decision making for Small and Medium-Sized Enterprises (DEMSME 2023)

Ve dnech 18.-19. května Katedra podnikové ekonomiky a managementu a Katedra informatiky a matematiky pořádaly mezinárodní vědeckou konferenci Decision making for Small and Medium-Sized Enterprises (DEMSME 2023).
  • 21.05.2023

The Talk Club: Nový studentský klub na fakultě

Na naší fakultě vznikl nový studentský klub! Objevte svět poutavých rozhovorů, postřehů a inspirativních nápadů. Talk Club je komunita lidí, která se věnuje podpoře smysluplných diskusí a šíření znalostí v široké škále témat.