• Lenka Kendeová
  • 21.12.2023

Vyjádření rektora naší univerzity k dění na FF UK

Vyjadřuji svou hlubokou soustrast s aktuálním tragickým děním na FF UK. Ve chvíli, kdy jsme již všichni podvědomě naladěni na pokoj, radost a lásku, nás zasáhlo zlo. Moje myšlenky směřují k těm, kteří ztratili svůj život a k těm, kteří přišli o své milované. V srdci jsem s těmi, kteří v tuto chvíli bojují o život v nemocnicích. Za celou komunitu naší univerzity vyjadřuji zármutek nad tímto činem, který navždy ovlivnil osud mnoha lidí i celé naší společnosti. Tomáš Gongol, rektor SU
  • Veronika Novotná
  • 19.12.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Studenti a vyučující vyjeli do Nizozemí na BIP "Startup Simulation Game"

Tento zimní semestr se pětice studentů z OPF účastnila BIP (Blended intensive programme) s názvem – Startup Simulation Game. BIP je speciální program v rámci Erasmus+, ve kterém studenti z různých zemí Evropy spolupracují na řešení zadaných úkolů v online režimu v kombinaci s krátkodobou mobilitou.
  • 12.12.2023

University West hostila úvodní setkání aliance STARS EU

Od 4. do 6. prosince se na University West ve švédském Trollhättanu sešlo přibližně 100 účastníků z devíti partnerských univerzit aliance STARS EU. Tímto setkáním byly oficiálně zahájeny činnosti v rámci osmi pracovních balíčků (tzv. Work Packages) tvořících projekt Evropské univerzitní aliance financován Evropskou komisí.
  • Veronika Novotná
  • 24.11.2023

21. mezinárodní studentský seminář opět virtuálně na Opéefce

Studenti OPF letos podruhé, celkově po jednadvacáté, soutěžili na mezinárodním semináři o nejlepší prezentaci. Akce byla nabitá skvělými výkony, za které si účastníci rozdělili mezi sebe 10 tisíc Kč. ve výhrách. Pojďte s námi zjistit více informací.
  • 22.11.2023
  • Staženo dne 28.11.2023

Webinar: Come to study

We invite all those interested in study programmes with English language of instruction to a webinar on Tuesday 28 November at 10:00AM CET via live stream on YouTube. The webinar is primarily intended for applicants of the Economics and Management degree programmes (Bachelor's, Master's and PhD). Seize this opportunity to chat with our admissions team and get all your questions answered!
  • 15.11.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Prezentace projektu CEPIS delegaci evropských novinářů

Výběrová komise Operačního programu Spravedlivá transformace na svém zasedání 26. října 2023 doporučila projekt CEPIS k financování. Tímto byl fakticky ukončen proces hodnocení a schvalování, který bude do konce roku finalizován vydáním rozhodnutí o poskytnutí dotace.
  • 15.11.2023
  • Staženo dne 14.12.2023

Předána prospěchová stipendia těm nejlepším

Také v roce 2023 byli studenti s nejlepším prospěchem za akademický rok 2022/2023 oceněni prospěchovým stipendiem.
  • 14.11.2023
  • Staženo dne 02.12.2023

Týden dárcovství na OPF

V rámci oslav Světového dne štědrosti a dobrých skutků, který připadá na 28. listopadu 2023, pořádá Obchodně podnikatelská fakulta „Týden dárcovství na OPF“. Tento týden nabízí řadu aktivit zaměřených na dobročinnost a solidaritu.
  • 07.11.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Největší veletrh práce pro expaty a anglicky-mluvící zájemce v ČR "Jobspin Job and Relocation Fair"

Jobspin Job and Relocation Fair je od roku 2016 největší veletrh práce a služeb pro expaty – cizince žijící v České republice a další anglicky mluvící zájemce. Ostravský veletrh proběhne v pátek 24. 11. 2023 v City Campusu Ostravské univerzity společně s Unique Summitem sdružujícím startupy, investory, odborníky a tvůrce politik. Nebude chybět ani stánek Slezské univerzity.
  • 01.11.2023
  • Staženo dne 31.12.2023

Další ročník soutěže pro sředoškoláky odstartoval

Slezská univerzita, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné vyhlašuje soutěž o nejlepší odbornou esej. Soutěž je určena studentům středních škol se sídlem v České republice a na Slovensku. Zájemci se mohou zúčastnit libovolného počtu kategorií. Soutěžit mohou jednotlivci či dvojice studentů.