• 19.02.2024

Soutěž pro středoškolské studenty o 15.000 Kč probíhá do 31. března 2024

Katedra financí a účetnictví každoročně pořádá celostátní soutěž pro studenty středních škol s tématikou finanční gramotnosti. Cílem soutěže je poskytnout středoškolákům příležitost zamyslet se nad problematikou řízení osobních financí, využití moderních technologií ve financích nebo finančního vzdělávání. Každý rok je úkolem studentů napsat odbornou esej na aktuální téma. Autoři tří nejlepších esejí pak získají velmi atraktivní finanční odměnu a možnost osobně se setkat a diskutovat s vysokými představiteli ČNB při slavnostním vyhlášení vítězů soutěže. Kromě ČNB je partnerem soutěže také statutární město Karviná.
  • 18.02.2024
  • Staženo dne 02.03.2024

Univerzita Mateja Bela vyhlašuje mezinárodní studentskou konferenci

Rádi bychom Vás pozvali na 30. ročník mezinárodní studentské konference, kterou organizuje Ekonomická fakulta, Univerzita Mateja Bela, v Banskej Bystrici.
  • 16.02.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Welcome days odstartovaly začátek semestru

Před začátkem každého semestru se na fakultě konají pro nové zahraniční studenty tzv. Welcome Days (WD), které tradičně odstartují seznamování, poznávání nových lidí a prostředí, a především také zábavu pro naše nově příchozí studenty.
  • Veronika Novotná
  • 15.02.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Erasmus+ BIP: spolupráce v mezinárodním týmu s týdenní mobilitou v zahraničí

Ve spolupráci se skupinou zahraničních univerzit sdružených v alianci STARS EU (The Strategic Alliance for Regional Transition) nabízíme program, ve kterém studenti v mezinárodních týmech řeší zadání firem a organizací z různých zemí EU. V letním semestru nabízíme dva "BIPy" zaměřené na cirkulární bioekonomiku a inovace. Využij příležitosti vyzkoušet si mezinárodní spolupráci, zlepšit si angličtinu, získat cennou zkušenost a 6 kreditů k tomu!
  • 02.02.2024
  • Staženo dne 14.03.2024

Týden mozku poprvé v Karviné

Připojte se k nám a pojďte s námi poodhalit tajemství lidské mysli. V rámci festivalu Týden mozku jsme pro Vás na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné připravili ve čtvrtek 14. března řadu fascinujících přednášek. Nabídneme vám jedinečnou příležitost naučit se rozpoznávat klamy a biasy, které nás obklopují a ovlivňují naše každodenní rozhodování, prozkoumat strategie přesvědčování a manipulace a naučit se jim bránit, pochopit vliv omamných látek na mozek a s tím související poruchy chování.
  • 28.01.2024
  • Staženo dne 02.02.2024

Poznej zahraniční studenty, staň se Buddym!

Oddělení zahraničních styků hledá na letní semestr nové posily do buddy teamu. Máš chuť poznat zahraniční studenty osobně, získat za to 3 kredity a ještě mimořádné stipendium? Staň se buddym a užij si spoustu zábavy!
  • Karin Martínková
  • 25.01.2024

Suchej únor: Sušíme i letos, sušíme ale s rektorem?

Uslyšíte-li v těchto dnech sousloví „Suchej únor“, pravděpodobně nepůjde o meteorologický termín. Tento výraz se v posledních letech totiž stává stále populárnějším v oblasti osobního rozvoje a zdraví. Suchej únor představuje měsíc, během kterého se lidé zcela dobrovolně zříkají konzumace alkoholu. Iniciativa Suchej únor pak má za cíl podpořit fyzické i duševní zdraví, zlepšit spánek a nabídnout čas pro reflexi nad vlastními návyky. A naše univerzita se s přáním motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu své studenty, absolventy i zaměstnance připojuje již 4. rokem!
  • 23.01.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Setkání České národní banky s učiteli

Obchodně podnikatelská fakulta se 23. ledna 2024 stala místem setkání zástupců České národní banky a učitelů základních a středních škol zejména z Moravskoslezského kraje. Více než 80 pedagogů se mělo možnost v několika tematických blocích inspirovat, jak ve výuce žákům a studentům dobře vysvětlit ekonomické a finanční problémy, které se často dotýkají života jejich rodin.
  • 18.01.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Akademický senát má novou předsedkyni

Na podzim jsme rozhodovali o novém složení Akademického senátu fakulty. V obou komorách došlo ke změnám – komora akademických pracovníků přivítala čtyři nové členky a kompletně obměněna byla studentská komora.
  • 15.01.2024
  • Sportovní portál SU

Gratulujeme Janě ke zlaté medaili z lukostřelby

V pátek 12. ledna 2024 se v Olomouci konalo Akademické mistrovství České republiky v halové lukostřelbě. Jana Fialová z Obchodně podnikatelské fakulty získala v kategorii holý luk ženy zlatou medaili a titul akademické mistryně. Gratulujeme