• 15.01.2024
  • Staženo dne 24.01.2024

STARS Talks: Palliative Care

V rámci partnerské spolupráce aliance STARS EU bychom Vás rádi informovali o konání webináře STARS Talks: Palliative Care.
  • 12.01.2024

STARS EU má za sebou náš interní Kick-off meeting

Ve čtvrtek 11. 1. 2024 proběhl zahajující STARS EU kick-off meeting, na kterém se sešli členové Slezské univerzity a potenciální zájemci o zapojení se do aliance. Účastníci byli vřele přivítáni prorektorem pro vědu a zahraniční styky prof. Danielem Stavárkem, jenž je také provázel celým programem setkání. Byly představeny jednotlivé work packages, jejich garanti a zastupitelé úkolů. Představitelé prezentovali již dosažené výsledky v určitých oblastech výzkumu a sdíleli další důležité kroky pro splnění stanovených cílů. STARS EU představuje pro Slezskou univerzitu možnost zapojit se do projektů a výzkumů aliance, a to nejen pro zaměstnance, ale i pro studenty, jež se také aktivně podílí na spolupráci. Interní komunikace tudíž patří mezi klíčové aspekty úspěšné realizace naší společné vize.
  • 28.12.2023

“Jsem vděčná Česku i Slezské univerzitě.” říká Tetiana Konieva

Obchodně podnikatelská fakulta (OPF) se od samotného počátku vojenské invaze Ruska na Ukrajinu intenzivně zapojuje do pomoci lidem, kteří byli válkou postiženi. Snažíme se poskytnout pomocnou ruku, a to například formou materiální pomoci, ale také se snažíme být oporou studentům a akademickým pracovníkům pocházejícím z Ukrajiny a jejich rodinám.
  • 19.12.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Studenti a vyučující vyjeli do Nizozemí na BIP "Startup Simulation Game"

Tento zimní semestr se pětice studentů z OPF účastnila BIP (Blended intensive programme) s názvem – Startup Simulation Game. BIP je speciální program v rámci Erasmus+, ve kterém studenti z různých zemí Evropy spolupracují na řešení zadaných úkolů v online režimu v kombinaci s krátkodobou mobilitou.
  • 13.12.2023

Čert, Mikuláš a Anděl osobně na fakultě

Oddělení zahraničních styků spolu s Buddy týmem uspořádalo na fakultě opět mikulášskou besídku pro zahraniční studenty.
  • 12.12.2023

University West hostila úvodní setkání aliance STARS EU

Od 4. do 6. prosince se na University West ve švédském Trollhättanu sešlo přibližně 100 účastníků z devíti partnerských univerzit aliance STARS EU. Tímto setkáním byly oficiálně zahájeny činnosti v rámci osmi pracovních balíčků (tzv. Work Packages) tvořících projekt Evropské univerzitní aliance financován Evropskou komisí.
  • 24.11.2023

21. mezinárodní studentský seminář opět virtuálně na Opéefce

Studenti OPF letos podruhé, celkově po jednadvacáté, soutěžili na mezinárodním semináři o nejlepší prezentaci. Akce byla nabitá skvělými výkony, za které si účastníci rozdělili mezi sebe 10 tisíc Kč. ve výhrách. Pojďte s námi zjistit více informací.
  • 22.11.2023
  • Staženo dne 28.11.2023

Webinar: Come to study

We invite all those interested in study programmes with English language of instruction to a webinar on Tuesday 28 November at 10:00AM CET via live stream on YouTube. The webinar is primarily intended for applicants of the Economics and Management degree programmes (Bachelor's, Master's and PhD). Seize this opportunity to chat with our admissions team and get all your questions answered!
  • 07.11.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Největší veletrh práce pro expaty a anglicky-mluvící zájemce v ČR "Jobspin Job and Relocation Fair"

Jobspin Job and Relocation Fair je od roku 2016 největší veletrh práce a služeb pro expaty – cizince žijící v České republice a další anglicky mluvící zájemce. Ostravský veletrh proběhne v pátek 24. 11. 2023 v City Campusu Ostravské univerzity společně s Unique Summitem sdružujícím startupy, investory, odborníky a tvůrce politik. Nebude chybět ani stánek Slezské univerzity.
  • 01.11.2023

Uzávěrky Fulbright programů

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi bychom upozornili na několik aktualit z programů Fulbrightovy komise a blížících se uzávěrkách.