• 17.01.2022
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Začátek spolupráce s mezinárodní aliancí univerzit ENGAGED

Dne 13. 1. 2022 jsme na OPF přivítali návštěvu z Hanze University of Applied Sciences z Nizozemí. Možnosti vzájemné spolupráce se Slezskou univerzitou, resp. OPF přijeli prodiskutovat Drs. Paul N. Ganzeboom – děkan internacionalizace a Dr. Diederich Bakker – proděkan pro internacionalizaci a profesor v oblasti mezinárodního obchodu.
  • 12.01.2022

Nabídka online kurzů na finské Karelia University of Applied Sciences

Karelia University of Applied Sciences nabízí studentům SU OPF v letním semestru 2 online kurzy.
  • 11.01.2022
  • Staženo dne 15.01.2022

Czech Republic Alumni Survey

Dům zahraniční spolupráce realizuje výzkum mezi zahraničními absolventy v rámci národního programu Czech Republic Alumni.
  • 19.12.2021
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

International students visited Hradec nad Moravicí and Lower Vítkovice in Ostrava

On the 26th November International Relations Offices of the School of Business Administration in Karviná and the Faculty of Philosophy and Science in Opava organized a joint trip for international students to Hradec nad Moravicí and Lower Vítkovice in Ostrava.
  • 17.12.2021

Účast na International Staff Week v Litvě

Ve dnech 7. - 10. prosince se konal International Staff Week (ISW) na jedné z našich Erasmus+ partnerských univerzit a to konkrétně na SMK University of Applied Social Sciences v Klaipedě. Tento ISW byl určen jak akademickým, tak neakademickým pracovníkům se zájmem o inovace ve vzdělávání. Referentka z Oddělení zahraničních styků Veronika Maťková se zúčastnila International Staff Weeku, aby prostřednictvím diskuzí, on-line konference a sdílení zkušeností následně mohla implementovat získané znalosti v oblasti internacionalizace Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.
  • 17.12.2021

Zahraniční studenty navštívil Mikuláš

Oddělení zahraničních styků spolu s Buddy týmem každoročně organizují mikulášský večírek pro zahraniční studenty OPéeFky. V kontextu dnešní doby jsme si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli nějaké setkání vůbec proběhne. Z důvodu nepříznivé pandemické situace se večírek v prostorách fakulty ani tento rok nakonec nekonal. O mikulášskou tradici jsme ale naše zahraniční studenty ochudit nechtěli. Mikuláš se svými pomocníky tak studenty poctil svou návštěvou přímo před kolejemi Na Vyhlídce.
  • 13.12.2021

Spolupráce zahraničních studentů OPF a ZŠ 1. Máje pokračuje

V minulém roce odstartovala spolupráce mezi ZŠ 1. Máje v Havířově a zahraničními studenty OPéeFky, v rámci které studenti představují svou kulturu žákům základní školy. Kvůli pandemické situaci probíhaly předchozí prezentace pouze on-line formou. Tento semestr se na naše studenty usmálo štěstí a na základě společné domluvy s Mgr. Nikol Porubovou vyrazili naši studenti dne 19. listopadu na ZŠ 1. Máje poprvé osobně, konkrétně do hodiny angličtiny mezi žáky 2. stupně.
  • 04.12.2021
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

AIA: Nabídka stipendií na základě mezinárodních smluv

Akademická informační agentura (AIA) přináší přehled stipendijních nabídek a termínů pro prosinec 2021.
  • 04.12.2021

Erasmus+ internship in the UK

European Student Placement Agency (ESPA) nabízí možnosti odborných stáží v Anglii v rámci programu Erasmus+.
  • 26.11.2021
  • Staženo dne 13.12.2021

Mezinárodní studentský seminář opět na OPF

Ve dnech 23. a 24. listopadu proběhla již sedmnáctá soutěž o nejlepší prezentace v rámci Mezinárodního studentského semináře s oficiálním názvem „International Student Seminar on Management and Financial Issues“. Akci organizovala naše Obchodně podnikatelská fakulta a polská Politechnika Rzeszowska, Fakulta managementu.