• 18.10.2023

Erasmus Days 2023 s rozmanitým programem

Ve dnech 11. až 15. října se OPéeFka již tradičně zapojila do celosvětových oslav největšího mezinárodního vzdělávacího programu Erasmus+.
  • 16.10.2023

Program Mladých dobrovolníků OSN

Ministerstvo zahraničních věcí ČR společně s United Nations Volunteers otevírají nový ročník Mladých dobrovolníků OSN.
  • 09.10.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Zažij mezinárodní spolupráci a vycestuj na týden do Holandska

V tomto semestru startuje nový BIP (Blended intensive program) s názvem “Startup simulation game” s týdenní mobilitou v Holandsku. Přihlášky přijímáme do 22. října!
  • 05.10.2023

Přijď na Erasmus Days!

Ve dnech 11. - 15. října se OPF již tradičně zapojí do celosvětových oslav programu Erasmus+. Nenechte si ujít letošní nabitý program!
  • 02.10.2023
  • Staženo dne 31.10.2023

Welcome Days poprvé s netradiční hrou

Před začátkem každého semestru se na fakultě konají pro zahraniční studenty tzv. Welcome Days (WD), jejichž cílem je navzájem sblížit nové zahraniční studenty, seznámit je se studijními záležitostmi a užít si trošku té zábavy.
  • 05.09.2023

STARS EU TIG Seminar: Digital Transformation

Rádi bychom pozvali naše akademické pracovníky, kteří se zajímají o mezinárodní spolupráci v rámci aliance STARS EU a konkrétně o téma digitální transformace na poslední ze série seminářů TIG, který se uskuteční 12. září prostřednictvím Zoomu.
  • 26.08.2023

Delegace aliance STARS EU navštívila naši univerzitu

V rámci aliance STARS EU měla Slezská univerzita v Opavě tu čest přivítat hosty z Hanze univerzity Aplikovaných Věd sídlící v Groningenu, v Nizozemsku. První den se delegace setkala s rektorem doc. Tomášem Gongolem, prorektorkou pro studijní a sociální záležitosti doc. Michaelou Weiss, prorektorem pro vědu a zahraniční styky prof. Danielem Stavárkem a zástupci jednotlivých součástí Slezské univerzity.
  • 04.07.2023

STARS EU získala finanční podporu a statut “Evropské univerzity”

Aliance evropských univerzit STARS EU, jejíž součástí je i Slezská univerzita, získala čtyřletý grant ve výzvě programu Erasmus+ "Evropské univerzity". Aliance, kterou koordinuje Hanze University of Applied Sciences, na své aktivity získala celkem 12,4 mil. EUR, na Slezskou univerzitu připadne 1,32 mil. EUR. Díky finanční podpoře bude STARS EU pokračovat v prohlubování stávající spolupráce s cílem urychlit proces transformace vysokoškolského vzdělávání směrem k plnohodnotné “Evropské univerzitě".
  • 22.06.2023

Prohlídka pivovaru Radegast: Kulturní a chuťový zážitek pro zahraniční studenty

Nedávný výlet, který začátkem června zorganizovalo Oddělení zahraničních styků SU OPF, byl pro zahraniční studenty skvělou příležitostí, jak se blíže seznámit s českým pivovarnictvím.
  • 23.05.2023

Proběhl jubilejní 20. mezinárodní studentský seminář

Studenti OPF se opět zúčastnili soutěže 4 univerzit o nejlepší prezentaci. Akce byla nabitá skvělými výkony, ale naši studenti se rozhodně neztratili a umístili se na medailových pozicích. Pojďte si s námi přečíst podrobnosti o celé akci.