• 21.05.2023

The Talk Club: Nový studentský klub na fakultě

Na naší fakultě vznikl nový studentský klub! Objevte svět poutavých rozhovorů, postřehů a inspirativních nápadů. Talk Club je komunita lidí, která se věnuje podpoře smysluplných diskusí a šíření znalostí v široké škále témat.
  • 18.05.2023

Silesian Sustainable Business Summer School

Slezská letní škola udržitelného podnikání, kterou nabízí naše partnerská univerzita WSB University v Polsku, je určena studentům, kteří se zajímají o udržitelnost a chtějí pozitivně ovlivnit svět. Ať už jste studentem bakalářského nebo navazujícího magisterského studia, tento program vám poskytne znalosti a dovednosti, které potřebujete k tomu, abyste uspěli v rychle se měnícím podnikatelském prostředí. Pokud tedy chcete posunout své znalosti o udržitelném podnikání na vyšší úroveň, je tato letní škola ideální příležitostí!
  • 17.05.2023
  • Staženo dne 31.07.2023

Čtvrtý ročník akce International Week navštívily desítky účastníků ze zahraničí a zapojil se také rekordní počet studentů

Obchodně podnikatelská fakulta v týdnu od 24. dubna 2023 hostila 4. ročník akce International Week (dále též „IW“), jejímž cílem bylo poskytnout příležitosti pro diskusi a sdílení dobré praxe v oblasti internacionalizace vysokých škol, prohlubování spolupráce v rámci naší sítě partnerských univerzit a navazování nových kontaktů.
  • 07.04.2023

Velikonoce se zahraničními studenty

Velikonoce jsou jedním z nejveselejších a nejkrásnějších dní v roce. Je to svátek, který téměř ve všech zemích symbolizuje příchod jara. Kromě toho jsou Velikonoce důležitým dnem, který sbližuje i naše zahraniční studenty. Letošní velikonoční akce se zúčastnili studenti z Turecka, Indie, Maroka, Pákistánu, Bangladéše nebo Ukrajiny.
  • Dagmar Labudková
  • 06.04.2023
  • Staženo dne 20.04.2023

International Week na OPF: zapoj se a získej 3 kredity!

Ve dnech 24. - 28. dubna 2023 bude na fakultě probíhat International Week. Během této akce nás přijedou navštívit akademici a kolegové z našich zahraničních partnerských univerzit. Od úterý do čtvrtka budou probíhat přednášky v angličtině na různá témata a za aktivní účast na těchto přednáškách a seminářích ti nabízíme 3 kredity v rámci volně volitelných předmětů. Na přednášky je nutné se zaregistrovat.
  • 28.03.2023

Stipendia Fulbrightova programu pro pobyty v USA

Dne 31. března 2023 se otevírají přihlášky na akademický rok 2024/2025 do všech stipendijních programů Fulbrightovy komise pro studenty, vědecké pracovníky a přednášející z ČR. Pro zájemce o stipendia na rok 2024/2025 je připravena série prakticky zaměřených webinářů k jednotlivým programům. Účastnit se jich budou také čerství absolventi a současní stipendisté.
  • 27.03.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Placené zahraniční stáže pro studenty a doktorandy - EIT Food RIS Fellowships a Talents (přihlášky prodlouženy)

Rozvíjejte svůj talent během placené stáže ve velkých evropských firmách, start-upech, výzkumných a dalších organizacích! Špičkové technologie, marketing, komunikace, inovace, moderní laboratoře - to vše a ještě více na vás čeká během placené stáže v programu EIT Food RIS Fellowships a Talents 2023!
  • 24.03.2023
  • Staženo dne 23.04.2023

International student seminar

Obchodně podnikatelská fakulta pořádá tradiční studentský seminář zaměřený na prezentaci vlastního tématu v angličtině. Nejlepší prezentace vyhrají věcné ceny.
  • 14.03.2023

Virtual International Summer School in Bremen

The International Summer School hosted by our German partner university within the STARS EU Alliance, HS Bremen is going online this summer. The program is open to both undergraduate and graduate students. Study in a unique international setting and earn credits for your academic career!
  • 07.03.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Erasmus+ BIP: spolupráce v mezinárodním týmu s týdenní mobilitou v Portugalsku

Ve spolupráci se skupinou zahraničních univerzit sdružených v alianci STARS EU (The Strategic Alliance for Regional Transition) nabízíme program, ve kterém studenti v mezinárodních týmech řeší zadání firem a organizací z různých zemí EU. Novinkou je tento semestr také program zaměřený na cirkulární bioekonomiku. Spolupráce probíhá převážně online a částečně offline na týdenním výjezdu v Portugalsku na Polytechnic Institute of Bragança. Využij příležitosti vyzkoušet si mezinárodní spolupráci, zlepšit si angličtinu, získat cennou zkušenost a 6 kreditů k tomu!