Zajímáte se o digitalizaci v ČR?

  • Michal Stoklasa
  • 16.10.2019
Zajímáte se o digitalizaci v ČR? Naši katedru to rozhodně zajímá, a proto jsme se zúčastnili konference Invest More 2019.
Naše katedra se zúčastnila konference Invest More 2019, která mapuje digitalizaci, automatizaci, průmysl 4.0, IoT a další. Jednalo se 5. ročník konference Invest More - Investiční příležitosti v Moravskoslezském kraji na téma „Digitální budoucnost v Moravskoslezském kraji“. Konference se konala 14. října v Dolní Oblasti Vítkovice (DOV) - Brick House, Ostrava.

Na konferenci jsme se mimo jiné dozvěděli, co všechno digitalizace ovládne, kdo to jsou novodobí digitální řemeslníci a taky si na vlastní kůži otestovali, jaké to je, když se Vám celý virtuální svět ztratí v jedné vteřině. Vystoupil např. zástupce Microsoftu pro ČR a SR, Dalibor Kačmář, zakladatel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVÚT Vladimír Mařík a mnoho dalších předních špiček v tomto oboru z firem jako například Deloitte, Siemens, IBM či ABB.

Naše účast souvisí i s připravovaným programem Digitální Business, na kterém usilovně pracujeme a bližší informace poskytneme v blízké budoucnosti.

Další informace o konferenci na webové stránce akce zde