Zemřela Mgr. Dagmar Svobodová, Ph.D.

• Dagmar Labudková
  • 18.10.2022
S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás dne 17.10. 2022 navždy opustila naše milá kolegyně Mgr. Dagmar Svobodová, Ph.D., odborná asistentka katedry ekonomie a veřejné správy. Většinu svého života zasvětila především své akademické práci a aktivní činnosti v Sokole.
Na akademické půdě se v rámci své odbornosti věnovala poradenství a koučinku v praxi a problematice metod sociologického výzkumu. Na tyto oblasti dlouhodobě zaměřila i své sebevzdělávání a své znalosti a zkušenosti s velkým nadšením a originálním způsobem předávala mnoha generacím studentů Obchodně podnikatelské fakulty. I proto patřila mezi studenty k velmi oblíbeným a uznávaným pedagogům.
Byla velmi aktivní ve spolupráci s neziskovými organizacemi v praktickém koučování i v sociální práci. Velmi ráda se zúčastňovala studentských akcí i společenských aktivit fakulty a katedry. Budeme na ni vzpomínat jako na kolegyni, která v případě potřeby neodmítla nikomu nezištnou pomoc, na člověka nesmírně pracovitého a houževnatého, na pedagoga, pro kterého byli studenti jako vlastní děti. Bude nám všem také chybět její svérázný a nezapomenutelný humor. V Dagmar ztrácíme vynikající, čestnou a obětavou kolegyni a dobrou kamarádku s lidským přístupem ke studentům.

Rodině a všem blízkým Dagmar Svobodové vyjadřujeme upřímnou soustrast.