Studuj v zahraničí. Jeď na Erasmus!

  • Lenka Přečková
  • 06.03.2023
Přemýšlíš o výjezdu do zahraničí, ale v cestě ti stále stojí nějaké ALE? Přijď na informační schůzku, kde se dozvíš vše o studiu na zahraniční univerzitě.

Informační schůzka

Všichni zájemci o zahraniční mobilitu jsou srdečně zváni 9. a 21. 3. 2023 na workshop, který proběhne vždy od 13:00 hodin v místnosti A309 na informační schůzku k výjezdům do zahraničí.

Dozvíš se jaká je nabídka zahraničních univerzit pro naše studenty, s jakými granty můžeš počítat a potkáš se se studenty, kteří už mají zkušenost se zahraničním pobytem a řeknou Ti informace z první ruky.

Podmínky

Zahraničních stipendijních pobytů se mohou zúčastnit studenti všech stupňů (Bc., NMgr., PhD.) a forem studia (prezenční a kombinovaná) studující v akreditovaném studijním programu na SU OPF, kteří úspěšně absolvují výběrové řízení. Studijní pobyt a/nebo pracovní stáž lze realizovat v celkové délce max. 12 měsíců za každý stupeň studia. Studenti mohou vyjet do zahraničí již v 1. ročníku bakalářského studia

Elektronická přihláška

V elektronické přihlášce na studijní pobyt je nutné nahrát:

  • strukturovaný životopis v anglickém jazyce
  • motivační dopis v anglickém jazyce v rozsahu 1 A4 (dopis bude obsahovat zdůvodnění výběru partnerské univerzity a vybraných předmětů nebo programu)
  • certifikáty o jazykových zkouškách – volitelná příloha.

Studenti si mohou zvolit dvě zahraniční univerzity. V případě, že kapacita prioritní univerzity bude naplněna, získává student místo na druhé univerzitě.

K podání přihlášky a práci s Mobilitním systémem SU jsou studentům k dispozici videonávody.

Výběrové řízení

  • probíhá formou pohovoru dne 29. 3. 2023 od 10:00 v místnosti A309
  • uchazeči obdrží harmonogram výběrového řízení emailem

Přihlášky na zahraniční studijní pobyty vyplňte na webu mobility.slu.cz nejpozději do 27. 3. 2023.

Přihlásit se