Welcome Days opět prezenčně

• Dagmar Labudková
  • 27.09.2021
Ve dnech 15. – 17. září 2021 se konaly Welcome Days. Jejich cílem bylo sblížit zahraniční studenty, integrovat je do nového prostředí a seznámit je s prostředím naší fakulty.
Autor: Ing. Veronika Maťková – Oddělení zahraničních styků

Po nespočtu on-line událostí, které se konaly v uplynulém období, každý z nás včetně zahraničních studentů se těšil, jak se všichni sejdeme v nevirtuálním světě a zahájíme tak nový akademický rok. Před začátkem každého nového semestru se konají tzv. Welcome Days, které mají za cíl zahraniční studenty sblížit, snadněji integrovat do nového prostředí a seznámit s fakultním prostředím. Tento semestr jsme mohli prozatím přivítat studenty z krajin jako jsou Turecko či Polsko, v nadcházejícím období očekáváme příjezd dalších studentů a to např. z Ruska či Indie.
Welcome Days se konaly ve dnech 15.-17. září a pro studenty byl zajištěn bohatý program. Tohoto programu se účastnili především studenti programu Erasmus+ a do jejich organizace se zapojil i náš Buddy team. Ve středu jsme se vydali do krajského města Ostravy, kde byla studentům zajištěna komentovaná prohlídka Dolních Vítkovic, rovněž jsme zavítali na street food market Černý kůň a nemohli jsme opomenout ani jazzový koncert v klubu Dock. Ve čtvrtek studenti dorazili na fakultu, kde probíhaly zápisy do studia. Studenti se seznámili s informačními systémy SU a dozvěděli se praktické informace týkající se studia a života v Karviné. Díky nepříznivému počasí v pátek jsme museli plánovanou túru do hor odložit, a tak jsme zůstali v našem nejmilovanějším městě – Karviné, kde jsme si zasoutěžili v bowlingu a také jsme zavítali do areálu Lodičky Dokořán.
Uvítání studentů je sice za námi, ale my věříme, že spousta akcí a výletů nás během semestru ještě čeká. Jednou z plánovaných akcí jsou Erasmus Days, které se budou konat ve dnech 14.-15. října a na které Vás srdečně zveme. V rámci těchto celosvětových oslav programu Erasmus+ se studenti OPéeFky budou moci dozvědět nejen o možnostech výjezdů do zahraničí, ale také se setkají se samotnými zahraničními studenty, kteří jim dokáží nejlépe nastínit reálný život a studium v dané zemi. V pátek 15. října plánujeme hromadný úklid Beskyd. Pro více informací sledujete naše fakultní kanály ;-).