Podnikni to!

• Lenka Přečková
  • 23.09.2021
Nastartujte vlastní podnikání vedle studia s kurzem, kterým prošlo již více než 5000 podnikavých studentů. Kurzy Podnikni to! pomohly vzniknout desítkám úspěšných projektů jako Nesnězeno, ReAir nebo GoDeliver a mnohým profíkům na volné noze. Na 8 návazných workshopech vám podnikatel z praxe nasadí podnikavé brýle a naučí vás nejen jak podnikatelskou příležitost najít, ale také jak bezpečně a co nejrychleji zjistit, zda váš nápad může být úspěšný.
Nezáleží na tom, jestli je vaším snem mít malou firmičku, neziskový projekt, působit jako profesionál na volné noze nebo vybudovat mezinárodní startup. Na konci kurzu budete mít projekt, který bude mít hlavu a patu a plán, jak jej úspěšně rozjet.

Kdy: každou středu od 6. 10. 2021 do 24. 11. 2021
Kde: Business Gate, Poštovní 615/9, Karviná
Cena: pro studenty Slezské univerzity zdarma
Něco navíc: 3 céčkové kredity
Registrace: do 3. 10. na https://podniknito.cz/kurz/kurz-podnikni-na-slu

Harmonogram kurzu:

1. Workshop – Byznys nápad
Dozvíte se, co v praxi obnáší začátek podnikání a jakou má v něm roli podnikatel. S lektorem otevřeně prodiskutujete vaše strachy a motivace v podnikání a taky se naučíte podnikatelské nápady cíleně hledat a mluvit o nich.
2. Workshop – Štíhlý záměr
Vyzkoušíte si techniku prezentování svého nápadu a naučíte se postupy, jak produkt vytvořit s minimem peněz. Poprvé si dáte celý svůj nápad přehledně na papír a zjistíte, jak odhalit největší rizika vašeho podnikání hned ze začátku.
3. Workshop – Validace problému
Čas odhalit skutečný potenciál vašeho projektu na trhu. Proto se naučíte užitečný postup validace, jak systematicky odhalit, zda zákazníci o tvůj produkt mají zájem nebo ne, ještě než do něj investujete první větší peníze.
4. Workshop – Validace řešení
Bude se váš produkt nebo služba zákazníkům líbit? Kolik za to budou ochotni zaplatit? Jak se správně zeptat? Právě to bude obsahem 4. lekce kurzu. Zároveň se také naučíte, jak si projekt základně přepočítat tak, aby se dalo zhodnotit, zda je udržitelný.
5. Workshop – Stav projektu
Po první polovině kurzu je čas ohlédnout se zpět a zhodnotit váš dosavadní posun. Dozvíte se také informace o tom, kde najít na začátku projektu finance, jak oslovit potenciální investory a na co si dát přitom pozor.
6. Workshop – Trénink
Tady si vyzkoušíte, jaké to je mluvit o svém projektu před dalšími lidmi. Dostanete cenné know-how nejen od ostatních podnikavců, ale také od lektora, aby vaše prezentace před zkušenými podnikateli byla stoprocentní.
7. Workshop – Den s profíky
Příležitost, kterou zažijete na Dnu s profíky na začátku podnikání nedostane jen tak leckdo. Odprezentujete svůj projekt před podnikateli, kteří už velké firmy vybudovali a jsou připraveni vám dát nejen svůj názor, ale také rady a propojit vás s dalšími klíčovými lidmi pro rozvoj vašeho projektu.
8. Workshop – Budoucnost
V závěru kurzu budete mít jedinečnou příležitost poradit se o svých aktuálních projektových výzvách a získat tak know-how, které vám může ušetřit stovky hodin a tisíc. Na konci kurzu budete mít jasně stanovené akční kroky pro váš projekt a plán, jak ho přetavit do reality.