Zdravé tělo aneb jak odstranit bolesti zad, svalů a kloubů

• Dagmar Labudková
  • 13.09.2021
Jak se „správně“ pohybovat? Není to tak snadné, jak se zdá. V přednáškách se dozvíte nejen teoretické základy správného pohybu, ale i praktické ukázky cviků, jak si ulevit od bolesti pohybového aparátu způsobené, ať už sedavým způsobem života, úrazem, sportem nebo prostě jen špatnými pohybovými návyky. Také se dozvíte nejčastější chyby, které lidé při pohybu a každodenních činnostech dělají a jak se jim vyhnout.

Dobrý fyzický i psychický stav je základem kvalitního života. Je chápán jako osobní hodnota, o kterou je zapotřebí pečovat a chránit ji. Jedná se také o jednu z manažerských vlastností a dovedností. Držení těla patří k základním rysům, které člověka charakterizují.

Cyklus tématicky zaměřených přednášek je určen zaměstnancům a studentům fakulty.

Přednášející Ing. Irena Tomášiková, instruktorka zdravotní tělesné výchovy, Pilates, SPS/SM systému (Dr. Smíšek) a také absolventka naší fakulty.

Více informací o přednášející zde.

Cyklus přednášek se skládá ze dvou na sebe volně navazujících přednášek, které budou probíhat v prostorách univerzitní knihovny v Karviné (Na Vyhlídce). Přednášky budou probíhat v čase od 13 – 15 hodin. Každá přednáška je rozdělena do dvou bloků, které budou rozděleny krátkou přestávkou na občerstvení.

1. přednáška
V první části přednášky se seznámíte s nejčastějšími problémy pohybového aparátu, dozvíte se pár informací o anatomii našeho těla, jak dosáhnout správného držení těla a nedat šanci bolesti a jak uvolnit svalové napětí pomocí cvičení. Druhá část přednášky bude věnována praktickým ukázkám cviků (chodidlo, pletenec horní končetiny, ruka, krční páteř, hrudník, oční cviky apod.)

Termín přednášky:

• zaměstnanci: úterý 5.10.2021, 13-15 hodin
  • studenti: úterý 26.10.2021, 13-15 hodin

2. přednáška

První část přednášky bude věnována pohybovému stereotypu a jak z něj ven, ergonomii pracovního (studijního) místa, radám jak si usnadnit sportování, cestování, práci v kanceláři, jak zvýšit výkon, odstranit únavu, zklidnit nervový systém a mít dobrou náladu. Chybět nebude ukázka správné chůze. Druhá část přednášky bude opět věnována praktickým ukázkám cviků a tipům jak si ulevit od bolesti snadno a rychle. Jak v krátkém čase „osvěžit“ celé tělo i psychiku.

Termín přednášky:

• zaměstnanci: úterý 12.10.2021, 13-15 hodin
  • studenti: úterý 2.11.2021, 13-15 hodin

Pro každého účastníka je připraven malý dárek.

S sebou: pohodlný oděv a obuv (cvičení s chodidlem).
Místnost: prostory univerzitní knihovny v Karviné (Na Vyhlídce)
Počet účastníků: 15 - 20 osob (přihlášení)