Noc vědců 2021: téma ČAS

• Lenka Přečková
  • 16.09.2021
Kolik času zbývá? Záleží na úhlu pohledu. Čas můžeme a nemusíme měřit. Vybízí ale k nekonečné fantazii a otevírá dobrodružný svět. Odhalme společně tajemství relativity, nesmrtelnosti, stárnutí nebo vývoje. Přijďte včas a poznejte čas nejen jako fyzikální veličinu.

Noc vědců vás zve i v roce 2021 do úžasného a inspirujícího prostředí vědy, tentokráte s podtitulem ČAS. Objevte spolu s námi vědu, která nekončí soumrakem. Připravujeme pro vás komentované prohlídky, workshopy, přednášky, soutěže a další zajímavý program. Budeme věřit, že podmínky nám budou přát a letos se konečně v den akce osobně potkáme v prostorech naší univerzity. Těšíme se na vás!

Vývoj peněz na území Českých zemí v čase

Obchodně podnikatelská fakulta si pro vás tentokrát připravila zajímavou přednášku na téma „Vývoj peněz na území Českých zemí v čase“. Naše společná cesta časem bude mířit do historie peněz. Ocitneme se tak v roce 1816, kdy v Rakouském císařství, jehož součástí jsou i české země, vzniká Privilegovaná rakouská národní banka a tehdy používané stříbrné mince se začínají směňovat za bankovky. Téměř dvousetletý exkurz do vývoje peněz ukončíme až v součastnosti. V rámci přednášky se budete mít možnost podívat na skutečné mincí a bankovky používané v tomto období. Dozvíte se také, co si lidé za vydělané peníze mohli pořídit a jak se jim vůbec v těchto dobách žilo.

Místo konání:

Fakulta veřejných politik, Bezručovo náměstí 885/14, Učebna C303

Více zde

Nezapomeňte sledovat webovky k akci nocvedcu.cz a novinky na facebooku Noc vědců.

Odkaz na tiskovou zprávu pořadatelů ze dne 6. 4. 2021

nocvedcu.cz