11. ročník středoškolské soutěže má své vítěze

• Dagmar Labudková
  • 20.05.2019
Proběhlo slavnostní předání cen vítězům středoškolské soutěže z oblasti financí.

Katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity ve spolupráci s Českou národní bankou a Magistrátem města Karviná již tradičně na jaře pořádá celostátní soutěž z oblasti financí pro studenty středních škol. Do 11. ročníku studenti zaslali 54 odborných prací na téma „100 LET ČESKÉ KORUNY: Kolik let ještě korunu čeká a jaká budou?“ Jako nejlepší vyhodnotila porota esej Milana Šimka z Gymnázia a Jazykové školy ve Zlíně.  Cenu za druhé místo získal loňský vítěz Jakub Zima z Gymnázia v Broumově a na třetím místě se umístil Matěj Fiala ze Střední školy technických oborů v Havířově-Šumbarku. Studenti na 4. - 10. místě obdrželi elektronické diplomy, které mohou  použít pro získání stipendia pro talentované studenty, pokud zahájí studium na SU OPF. Vyhodnocení esejí probíhalo ve třech kolech, přičemž v posledním kole hodnotila pětičlenná komise deset nejlepších prací. V komisi zasedli dva zástupci SU OPF a ČNB a jeden zástupce Statutárního města Karviná.

Autory vítězných prací ocenili a finanční odměnu předali na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné děkan fakulty Daniel Stavárek, člen bankovní rady ČNB Aleš Michl a ředitel pobočky ČNB v Ostravě Ilja Skaunic. Předání cen následovalo po interaktivní přednášce Aleše Michla o rozhodování ČNB o měnové politice, na které podrobně diskutoval, proč ČNB sazby zvýšila.