Největší veletrh práce pro expaty a anglicky-mluvící zájemce v ČR "Jobspin Job and Relocation Fair"

  • Lenka Přečková
  • 07.11.2023
Jobspin Job and Relocation Fair je od roku 2016 největší veletrh práce a služeb pro expaty – cizince žijící v České republice a další anglicky mluvící zájemce. Ostravský veletrh proběhne v pátek 24. 11. 2023 v City Campusu Ostravské univerzity společně s Unique Summitem sdružujícím startupy, investory, odborníky a tvůrce politik. Nebude chybět ani stánek Slezské univerzity.

Mezi velkými mezinárodními zaměstnavateli na veletrhu Jobspin se návštěvníci setkají například s recruitery z firem jako je AT&T nebo Infosys. 

“Cílová skupina veletrhu Jobspin jsou obecně anglicky mluvící expati v ČR, často bilingvní lidé a vícejazyční uchazeči s univerzitním vzděláním (95 %). Jejich věk je nejčastěji mezi 25-40 lety, ale přicházejí zástupci ze všech věkových skupin,” podotýká Kateřina Casadei, hlavní organizátorka veletrhu. “Ostravská edice Jobspin si klade za cíl propojit kandidáty a mezinárodní firmy napříč přilehlými regiony - Česko, Polsko a Slovensko. Společnost Honeywell ku příkladu na veletrh posílá svůj náborový tým z Katowic,” upřesnila Eliška Hošková, projektová manažerka společnosti Jobspin.

Na veletrhu si uchazeči z řad expatů budou moci promluvit například s právními experty z týmu Czech Visa Lawyer, experty na relokaci z Foreigners Services nebo s bankéři Raiffeisenbank, která má speciální program pro zahraniční klienty. Účastní se i zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Od odborníků z Ostrava Expat Centra si mohou účastníci nechat zdarma upravit svůj životopis nebo profil na profesní síti LinkedIn, získat poradenství expertů z různých oblastí života, po celý den navštívit přednášky v oddělené přednáškové místnosti nebo se zúčastnit expertních workshopů. Vstup je pro návštěvníky zdarma.

Foto: Jobspin