Studentky získaly talentové stipendium

• Dagmar Labudková
  • 16.12.2018
Studentky prvního ročníku bakalářského studia jako první získaly talentové stipendium za úspěšné absolvování středoškolské soutěže v rámci Business Gate Solutions.

Na základě rozhodnutí rektora mají možnost studenti poprvé zapsaní do studia na Slezské univerzitě v Opavě získat talentové stipendium za mimořádné aktivity, které úspěšně absolvovali během studia na střední škole. Kromě možnosti získat talentové stipendium za výborný průměr známek z maturitního vysvědčení, za úspěšné řešení soutěží pořádaných MŠMT, je také možnost získat stipendium za úspěšné absolvování soutěží pořádaných Slezskou univerzitou v Opavě a jejími součástmi. Jednou takovou soutěží pro střední školy je také Business Gate Solutions.

Business Gate Solutions je soutěž určená pro studenty středních škol Moravskoslezského kraje. Do letošního ročníku soutěže byly zapojeny týmy studentů z Karviné, Českého Těšína nebo Orlové. Jejich zadáním bylo vytvořit marketingovou kampaň na sociálních sítích pro zadavatelskou firmu Nejlevnějšíprotein.cz. Nejdřív studenti absolvovali několika hodinový workshop, v rámci kterého se zkušenými lektory zpracovávali analytickou část úkolu. Z workshopu byli hodně nadšeni, protože se dozvěděli mnoho nových poznatků, které mohli rovnou převést do praktické roviny. Studenti měli během trvání soutěže k dispozici prostory Business Gate a rovněž mohli využít konzultace s odborníky z praxe. Nakonec před zástupci zadavatelské firmy všechny týmy prezentovali výsledky své práce. Členkami vítězného týmu byly, nyní již studentky prvního ročníku bakalářského studijního oboru Podnikové ekonomiky a managementu specializace Marketing a obchod na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné, Nikol Kajsturová a Adéla Halouzková. Právě díky tomuto úspěchu získala možnost po dobu studia prvního ročníku pobírat talentové stipendium. Obě studentky tak otevřely dveře dalším nadaným středoškolským studentům, aby díky své aktivitě získali podporu stipendijního programu pro rozvoj svých schopností i v pokračujícím studiu na vysoké škole.