Tradiční mezinárodní studentský seminář opět na Opéefce

• Dagmar Labudková
  • 02.12.2018

Ve dnech 27. až 28. listopadu 2018 se na půdě Opéefky uskutečnilo tradiční setkání studentů Rzeszow University of Technology, Faculty of management a Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Jednalo se již o desáté setkání v rámci tohoto Mezinárodního studentského semináře se zaměřením na management, finance, marketing a jiné ekonomické disciplíny. Tentokrát se zúčastnilo více než 20 studentů z několika zemí – Polska, České republiky, Slovenska a Indie. Opéefku zastupovala skupina 17 studentů všech forem studia. Akce se konala v rámci projektu ISIP „Sdílení výzkumných aktivit studentů SU OPF v mezinárodním prostředí“, jehož řešitelem je doc. Šperka.

Studenti prezentovali své seminární či diplomové práce v angličtině v délce 10 minut a následně probíhala diskuse k těmto příspěvkům. Cílem těchto společných seminářů je posílit odbornou terminologii v anglickém jazyce a současně si studenti osvojují jednak své prezentační dovednosti a v neposlední řadě také schopnosti reagovat na doplňující otázky publika. Seminář byl postaven jako soutěž nejlepších příspěvků, která byla zakončena slavnostním předáváváním ocenění těm nejlepším. Nutno dodat, že kvalita všech příspěvků byla vysoká a vyhodnocení soutěže nebylo pro komisi rozhodně snadným úkolem.

Z pohledu Opéefky je velmi potěšující, že v silné konkurenci dosáhli naši studenti významného úspěchu, a i když nezískali 1. místo, rozhodně nezklamali. Z rukou proděkana pro zahraniční styky doc. Šperky převzali diplom za 1. místo dva zástupci polské univerzity Jakub Stawarz a Michał Mnich s prezentací na téma „Analysis of key challenges for the social insurance system in Poland“. 2. místo obsadila naše studentka Eva Pitrunová, jenž přesvědčila komisi příspěvkem „Product protective brands in online world“. Diplom za 3. místo obdržel indický student anglického navazujícího oboru Business Economics and Management na Opéefce - Porathukaran Luiz Benoy, který zaujal odbornou komisi s příspěvkem „E-commerce“. Vítězům gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným. Po skončení odborné části programu semináře byl pro všechny účastníky připraven bohatý kulturní program, který obsahoval mimo jiné návštěvu Laser Games a radniční věže v Ostravě, kde se studenti podívali na zamrznutou Ostravu. Další seminář se uskuteční v dubnu 2019 v Rzeszowě – sledujte proto plakáty a příspěvky na fakultních sociálních sítích, kde budou zveřejněny přihlášky.