Erasmus Day na OPéeFce

• Lenka Přečková
  • 16.10.2019
Erasmus Day na OPF byl ve čtvrtek 10. října 2019 ve znamení studentských přednášek, ochutnávek zahraniční kuchyně a her, ale hlavně oslav programu Erasmus+! Akce se účastnili čeští i zahraniční studenti OPF vč. pedagogů a studentů Střední průmyslové školy v Karviné.

Od 10. do 12. října 2019 se po celém světě konalo více než 3000 akcí, které slavily úspěch programu Erasmus+. SU OPF se do akce Erasmus Days zapojila svým programem zaměřeným především na studenty středních škol. Akce se zúčastnilo 85 studentů SPŠ Karviná v doprovodu pedagogů. Zúčastnili se též studenti OPF vč. všech zahraničních studentů. Během dne proběhl v MS workshop s názvem „Proč vyjet na Erasmus“, kde studenti OPF vč. Erasmus studentů prezentovali své zážitky z mobilit. Vítězem fotosoutěže o nejhezčí Erasmus foto se stal student OPF Jan Krawczyk se svým snímkem ze studijního pobytu ve Španělsku. Ve foyer fakulty probíhal Global Village, kde zahraniční studenti podávali své tradiční pokrmy. Doprovodný program ve formě deskovek, logických her a hlavolamů probíhal v prostorách studovny.