Zahraniční studenti objevovali regionální památky

• Lenka Přečková
  • 09.05.2019
8. května se slaví Den osvobození a v rámci tohoto státního svátku jsme navštívili se zahraničními studenty OPF Karviná řadu míst Moravskoslezského kraje, které mají souvislost s tímto svátkem. Nejprve jsme navštívili areál čs. opevnění v oblasti Hlučín-Darkovičky, který je významnou vojensko-technickou památkou. Tento pevnostní areál je ukázkou bývalého fortifikačního systému naší republiky, který vznikal v letech 1935 - 1938. Dále naše cesta pokračovala do Hrabyně, kde se nachází Národní památník II. světové války, který byl původně známý jako Památník Ostravské operace a byl vybudován na místě nejtěžších bojů tzv. ostravsko-opavské operace v závěru druhé světové války. Následovalo setkání s opavskými zahraničními studenty a společně jsme pak pokračovali na zámek Hradec nad Moravicí. Prohlídková trasa přepychově zařízenými salóny připomíná i pobyty Ludwiga van Beethovena. Celý areál je zakomponován do přírodně-krajinářského parku, který je svou rozlohou největší v Moravskoslezském kraji.