• 07.07.2021
  • Matematický ústav v Opavě

Termíny kontroly studia a zápisu do nadcházejícího ak. roku

Rozhodnutí ředitele č. 3/2021 – Kontrola studia za akademický rok 2020/2021, zápis předmětů do zimního semestru akademického roku 2021/2022 a zápis do akademického roku 2021/2022 pro studenty bakalářských a magisterských studijních programů Matematika

• David Slosarczyk
  • 12.05.2021
  • Staženo dne 26.07.2021

Pokyny pro odevzdávání kvalifikačních prací (bakalářské, diplomové, disertační)

• 26.04.2021

Podmínky osobní přítomnosti studentů

Podle "Rozhodnutí rektora č. 11/2021 Podmínky osobní přítomnosti studentů na vzdělávání" jsou studentům bez příznaků onemocnění covid-19 povoleny:
  • individuální konzultace a
  • zkoušky za přítomnosti maximálně 10 osob.

• V případě přítomnosti více než 2 osob na zkoušce musí příslušní studenti
  • buď před zkouškou v prostorách univerzity absolvovat antigenní test (bude-li výsledek pozitivní, bezodkladně opustit budovu, o výsledku informovat poskytovatele zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství a absolvovat konfirmační RT-PCR test),
  • nebo doložit, že tento test absolvovat nemusí (na stránce https://is.slu.cz/auth/koronavirus do IS SU vložit informaci, že buď prodělali covid-19 nebo jsou očkováni nebo již mají platné negativní testy).

• O případném potřebném testování před zkouškou studenty informuje příslušný vyučující nebo pověřená osoba.
    • 19.01.2021

Zápis předmětů do LS ak. roku 2020/21 proběhne 15.-19. 2. 2021

Rozhodnutí ředitele č. 1/2021 - Zápis předmětů do letního semestru akademického roku 2020/2021 pro studenty bakalářských a navazujících magisterských studijních programů Matematika
    • 02.12.2020

Podmínky výuky od 7. prosince

Dle usnesení vlády od 7. prosince 2020 do (zatím) 12. prosince 2020:
  • je možná osobní přítomnost nejvýše 20 studentů prvních ročníků na výuce,
  • jsou možné individuální konzultace,
  • je možná osobní přítomnost nejvýše 10 studentů na zkoušce.

• Pro prezenční výuku s možností současného online přenosu lze využít učebny R1, RZ a LVT2.

Počítačové laboratoře LVT budou otevřeny pro individuální práci studentů na projektech vždy v úterý a čtvrtek od 9:00 do 17:00.
    • 26.10.2020
    • Staženo dne 13.11.2020

Pokyny pro vyplňování zadání kvalifikačních prací

Studenti po přihlášení se v IS SU k nějakému tématu bakalářské, diplomové či disertační práce jsou povinni vytisknout prostřednictvím IS SU "rozpis se zadáním DP/BP" a odevzdat jej do 6. 11. 2020 na sekretariát MÚ. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci je možné zaslat zadání ve formátu .pdf e-mailem na adresu jirina.bohmova@math.slu.cz.
    • 23.10.2020
    • Matematický ústav v Opavě

Informace k podávání žádostí o ubytovací a sociální stipendia

Studenti mohou podávat žádosti o přiznání ubytovacího a sociálního stipendia na akademický rok 2020/2021.
    • 09.10.2020
    • Matematický ústav v Opavě

Aktuální informace k provozu Matematického ústavu

Výuka probíhá on-line.
    Knihovna MÚ bude otevřena po předchozí e-mailové domluvě (Vera.Matouskova@math.slu.cz).
    Na Referát pro studijní záležitosti MÚ se můžete dostavit pouze po předchozí e-mailové domluvě. Studenti mohou také své dotazy zasílat elektronicky na adresu Jana.Sindlerova@math.slu.cz nebo na studium@math.slu.cz. Žádosti ve věci studia je možné zasílat přes IS SU nebo poštou.
    Laboratoře výpočetní techniky jsou otevřeny po předchozí e-mailové domluvě: Roman.Petrla@math.slu.cz.
    Sekretariát MÚ bude otevřen po předchozí domluvě (Jirina.Bohmova@math.slu.cz).
    Děkujeme za pochopení.
    • 06.10.2020

MS Teams - návody k používání

Jednou z aplikací, kterou je možné využívat při online výuce je aplikace pro týmovou spolupráci MS Teams.
    • 05.10.2020

Imatrikulace studentů (zrušeno)

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci se imatrikulace studentů 1. ročníku bakalářského studia plánována na 12.10.2020 neuskuteční.

Děkujeme za pochopení.