• Jakub Plaskura
  • 28.07.2021

Matematická pohotovost bude ordinovat i v srpnu!

Nehoda vás může potkat nejen na silnici, ale například i ve škole. Zakopnout můžete třeba o matematickou rovnici, se kterou si nevíte rady. V takovém případě se hodí pomoc Matematické pohotovosti. Určena je pro každého, kdo chce být s matematikou kamarád, ale ona o tom ještě neví. Služby matematické pohotovosti se mohou v druhém prázdninovém měsíci hodit všem, kteří během školního roku „nezazářili“ a musí své vědomosti prokázat v srpnu či září.
  • Aleš Ryšavý
  • 07.07.2021
  • Matematický ústav v Opavě

Termíny kontroly studia a zápisu do nadcházejícího ak. roku

Rozhodnutí ředitele č. 3/2021 – Kontrola studia za akademický rok 2020/2021, zápis předmětů do zimního semestru akademického roku 2021/2022 a zápis do akademického roku 2021/2022 pro studenty bakalářských a magisterských studijních programů Matematika

• 24.06.2021
  • Staženo dne 26.07.2021

Poběžte se Slezskou univerzitou a Zoo Ostrava! Pomůžete zachránit luskouny

Chcete udělat něco pro své zdraví a zároveň se zasloužit o záchranu ohrožených zvířat? Pokud ano, zúčastněte se se Slezskou univerzitou a Zoo Ostrava charitativního Běhu Zoo Ostrava pro luskouny, který se bude konat 27. srpna od 18. hodin v ostravské zoologické zahradě.
  • 15.06.2021

Otevírací doba budovy Na Rybníčku 1 v letních měsících

Provoz budov Na Rybníčku 1 a Olbrichova v letních měsících

• 14.06.2021
  • Staženo dne 28.07.2021

MP v provozu i v srpnu

Pro všechny, kteří nezazářili a musí zazářit v září či srpnu, je tady možnost návštěvy Matematické pohotovosti v měsíci srpnu. Více v přiloženém plakátu.
  • 08.06.2021
  • Staženo dne 14.06.2021

Dialogu s rektorem opět nechybělo jedinečné kouzlo neformálního setkání

Schopnost naslouchat druhým není dána každému. Slezská univerzita má to štěstí, že v jejím čele stojí rektor Pavel Tuleja, který umění komunikace skvěle ovládá. Kdyby tomu tak nebylo, nevznikla by výjimečná tradice – akce nazvaná Dialog s rektorem. V první červnový týden se dočkala již čtvrtého pokračování a opět stála za to.
  • 31.05.2021
  • Staženo dne 24.06.2021

Brain Fitness je zpět!

Brain Fitness znovu otevřen.
  • 14.05.2021
  • Matematický ústav v Opavě

Matematický ústav má již třetího nositele „velkého doktorátu“

V říjnu minulého roku Vědecká rada AV ČR v tajném hlasování rozhodla o udělení titulu „doktor fyzikálně-matematických věd“ doc. RNDr. Arturu Sergyeyevovi, Ph.D. Stal se tak historicky šestým vědcem a pedagogem působícím na Matematickém ústavu (dříve Ústavu matematiky), jemuž byl přiznán. Níže přinášíme jeho stručný medailonek a krátký rozhovor.
  • 13.05.2021

Rozhovor nejen o matematice

Když matematik zpovídá matematika.
  • 12.05.2021
  • Staženo dne 26.07.2021

Pokyny pro odevzdávání kvalifikačních prací (bakalářské, diplomové, disertační)