• Roman Petrla
  • 21.09.2021

Pátek s matematikou a fyzikou pro středoškoláky 24. 9. 2021

Zveme nejen studenty středních škol na tradiční akci
  • 20.09.2021
  • Matematický ústav v Opavě

Dne 5. 10. proběhne habilitační přednáška RNDr. Hynka Barana, Ph.D.

Dne 5. října 2021 proběhne habilitační přednáška s názvem Symetrie integrabilních parciálních diferenciálních rovnic.

Přednášející: RNDr. Hynek Baran, Ph.D.

Odborný asistent Matematického ústavu v Opavě.

Místo konání: budova Matematického ústavu v Opavě, Na Rybníčku 1, Opava, posluchárna R1 (od 14.45 hod.). Pozvánka
  • David Slosarczyk
  • 14.09.2021
  • Matematický ústav v Opavě

První opavská společnost pro dobývání Marsu

Zakládající schůze První opavské společnosti pro dobývání Marsu
  • 14.09.2021

Dne 8. 10. 2021 proběhne slavnostní promoce

Slavnostní promoce absolventů bakalářského, navazujícího magisterského a doktorského studijního programu Matematika se bude konat 8. 10. 2021 v 10.00 hodin v Aule Slezské univerzity v Opavě (budova Na Rybníčku 1, 1. patro).

Registrace na promoce naleznete zde: https://absolventi.slu.cz/graduations

• Jakub Plaskura
  • 09.09.2021

Přišel ten správný čas. Noc vědců je tu zas!

Noc vědců je jedinečnou celorepublikovou akcí, díky které máte možnost jednou za rok nahlédnout do míst, která jsou běžně veřejnosti nepřístupná. Stovky univerzitních budov, vědeckých knihoven, science center apod. otevřou svá tajemství a pohltí své návštěvníky věděním, jak jej neznáme. Letošní, po roce konečně prezenční, ročník je zaměřen na téma Čas. Slezská univerzita se tohoto svátku vědy a poznávání bude tradičně účastnit i tento rok. Společně pronikneme do tajů relativity, vývoje, stárnutí, ale také nesmrtelnosti. Na své si přijde každý nadšenec bažící po vědění, ať už návštěvou v místě konání, nebo zhlédnutím online programu. Vstup na akci je bezplatný.
  • Roman Petrla
  • 08.09.2021

Semináře

22. 9. na semináři z matematické analýzy Lenka Rucká přednese Some results on distributionally chaotic points
  • 01.09.2021

2. kolo přijímacího řízení bylo prodlouženo do 17. září

Termín pro podání přihlášek do bakalářských a navazujících magisterských studijních programů Matematika byl prodloužen do 17. 9. 2021.
  • Radim Šlezingr
  • 11.08.2021

Brain Fitness zaplnili táborníci! Některé hlavolamy je pořádně potrápily

Říká se, že matematika je postrachem všech studentů. Tato myšlenka je zodpovědná za vznik Brain Fitness (mozkové posilovny), kde se studenti, děti i dospělí můžou přesvědčit, že i matematika může být zábavná. Nacházejí se zde totiž různé hlavolamy, rébusy, hádanky a logické hry, které vás mají nejen zabavit, ale hlavně mají procvičit vaše logické dovednosti. Prostory Brain Fitness v Beethovenově ulici v Opavě se tak rozhodl využít nejeden dětský příměstský tábor, který přilákal zábavně naučný obsah.
  • David Slosarczyk
  • 28.07.2021
  • Staženo dne 31.08.2021

Matematická pohotovost bude ordinovat i v srpnu!

Nehoda vás může potkat nejen na silnici, ale například i ve škole. Zakopnout můžete třeba o matematickou rovnici, se kterou si nevíte rady. V takovém případě se hodí pomoc Matematické pohotovosti. Určena je pro každého, kdo chce být s matematikou kamarád, ale ona o tom ještě neví. Služby matematické pohotovosti se mohou v druhém prázdninovém měsíci hodit všem, kteří během školního roku „nezazářili“ a musí své vědomosti prokázat v srpnu či září.
  • 07.07.2021
  • Staženo dne 20.09.2021

Termíny kontroly studia a zápisu do nadcházejícího ak. roku

Rozhodnutí ředitele č. 3/2021 – Kontrola studia za akademický rok 2020/2021, zápis předmětů do zimního semestru akademického roku 2021/2022 a zápis do akademického roku 2021/2022 pro studenty bakalářských a magisterských studijních programů Matematika