• 10.11.2023

Přednášel Petr Blaschke, jeho posluchači ani nedutali

Do rámce Týdne Akademie věd ČR, který se pořádá ve 22 místech celé země až do 12. listopadu, se nejen Slezská univerzita v Opavě vešla, ale několika zajímavými pořady jej opravdu ozvláštnila. A to se ještě netrpělivě čeká na páteční akce v gesci Fyzikálního ústavu na Bezručově náměstí 13!
  • 08.11.2023
  • Matematický ústav v Opavě

Jiřina Jahnová potkává dobrodružství na každém kroku

Po sedmi letech mateřské dovolené se RNDr. Jiřina Jahnová, Ph.D., vloni vrátila na mateřský Matematický ústav (MÚ). Rodačce z Lešné na Valašsku, absolventce gymnázia ve Valašském Meziříčí, imponovala vynikající středoškolská učitelka matematiky, která dokázala inspirovat studenty takovým způsobem, že si její předmět víc než oblíbili.
  • 07.11.2023

Týden Akademie věd zahájen, od polární záře k Eulerovu číslu

Ve studovně její knihovny začala v pondělí 6. listopadu odpoledne v Praze mimořádná událost – Týden Akademie věd České republiky – podpořená mediálním partnerem Českou televizí a generálním partnerem společností MGP.
  • 02.11.2023
  • Matematický ústav v Opavě

Leonhard Euler, nejslavnější matematik, o kterém jste neslyšeli

V rámci vědeckého festivalu Týden Akademie věd ČR proběhne v Brain Fitness na ulici Beethovenova 2 přednáška dr. P. Blaschkeho s názvem Leonhard Euler, nejslavnější matematik, o kterém jste nikdy neslyšeli, aneb úspěchy a přešlapy "mistra nás všech“. Začátek přednášky je naplánován na středu 8. listopadu 18 hodin.
  • 25.10.2023
  • Matematický ústav v Opavě

Medaile Docta et culta v povolaných rukou

Nejprve poznámka k titulku. Rád bych uvedl, že na Akademickém dni Slezské univerzity v Opavě, který se uskutečnil 24. října v opavském kulturním stánku sv. Václava, byli medailemi oceněni všichni, kdo si je z povolaných rukou rektora doc. Mgr. Tomáše Gongola, Ph.D., převzali do stejně povolaných rukou.
  • 23.10.2023
  • Matematický ústav v Opavě

Červený diplom jako váha i tíha zároveň

Páteční promoce (20. října) v Aule Martina Černohorského v budově rektorátu Slezské univerzity v Opavě Na Rybníčku nebyly nikterak obyčejné. Spojily se k nim totiž historicky poprvé dva opavské vysokoškolské ústavy.
  • 20.10.2023

Petra i Lucie kurz horolezectví v Kružberku zvládly na jedničku

Studenti druhého ročníku oboru Matematické metody v krizovém řízení, který je na Matematickém ústavu Slezské univerzity v Opavě skoro už legendárním, začali výuku v probíhajícím akademickém roce kurzem horolezectví.
  • 18.10.2023
  • Staženo dne 25.10.2023

Rektorské volno 24. 10.

Při příležitosti slavnostního Akademického dne, který se koná k zahájení nového akademického roku, vyhlašuje rektor Slezské univerzity v Opavě v úterý 24. října 2023 rektorské volno.
  • 17.10.2023

Fotografie přesahů profesora Zdeňka Stuchlíka

Měl jsem štěstí vidět, když Zdeněk Stuchlík spolu s Vojtěchem Bartkem, někdejším tajemníkem Institutu tvůrčí fotografie (ITF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, připravoval svou první výstavu. Bylo to před více než dvěma desítkami let.
  • Aleš Ryšavý
  • 16.10.2023
  • Matematický ústav v Opavě

Pokyny pro vyplňování zadání kvalifikačních prací

Studenti po přihlášení se v IS SU k nějakému tématu bakalářské, diplomové či disertační práce jsou povinni vytisknout prostřednictvím IS SU "rozpis se zadáním DP/BP" a odevzdat jej do 31. 10. 2023 na sekretariát MÚ.