• Martin Kůs
  • 27.03.2019

Novinky Brainfitness: Matematická pohotovost jde do ostrého režimu, nový web a přihlašovací systém

OPAVA – První měsíc aktivity má za sebou Matematická pohotovost, zajišťovaná posluchači Slezské univerzity v Opavě. Teď přichází novinky, které zlepší komunikaci zájemců o poradenství v oblasti královny věd.
  • Roman Petrla
  • 26.03.2019
  • Staženo dne 02.04.2019

Webové stránky BF spuštěny

V rámci projektu Brain Fitness a Matematické pohotovosti byly spuštěny webové stránky
  • Martin Kůs
  • 12.03.2019

Univerzitní matematická pohotovost pomůže s úkolem i s pochopením krásy královny věd

Nevíte si rady s úkolem z matematiky a rodiče už z toho nejsou vůbec? Stojíte před matematickým rébusem a přemýšlíte, kudy do něho? Tak právě pro vás máme skvělou pomoc. Máme pro vás místo, kde se můžete zeptat na cokoli, co vám v matematice dělá starost.
  • 06.03.2019
  • Staženo dne 01.04.2019

1. kolo přijímacího řízení – podmínky pro přijetí ke studiu

Termín pro podání přihlášek do bakalářských a navazujících magisterských studijních programů Matematika je do 31. 3. 2019. Termín pro podání přihlášky do doktorského studijního programu Matematika je do 5. 6. 2019.
  • Petr Korviny
  • 15.02.2019
  • Staženo dne 19.10.2018

Pátek s matematikou a fyzikou pro středoškoláky 19. 10.

V pátek 19. 10. proběhne tradiční akce.
  • Roman Petrla
  • 05.02.2019
  • Staženo dne 08.02.2019

Pátek s matematikou a fyzikou pro středoškoláky 8. 2. 2019

Zveme nejen studenty středních škol na tradiční akci
  • 23.01.2019
  • Staženo dne 23.02.2019

Registrace předmětů do LS AR 2018/19 proběhne 18.-22. 2. 2019

Rozhodnutí ředitele č. 1/2019 - Registrace předmětů do letního semestru akademického roku 2018/2019 pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studijních programů Matematika
  • 21.01.2019
  • Staženo dne 03.02.2019

V Matematickém ústavu v Opavě zahájil habilitační řízení Igor Khavkine, PhD

Dne 21. ledna 2019 bylo v Matematickém ústavu v Opavě zahájeno habilitační řízení v oboru Matematika - Geometrie a globální analýza.

Uchazeč: Igor Khavkine, PhD

Výzkumný pracovník Akademie věd České republiky, Praha.

Název habilitační práce: INVARIANTY V TEORII RELATIVITY A KALIBRAČNÍ TEORII.
  • 21.01.2019

Slezská univerzita v Opavě spustila novou kampaň. Skutečné příběhy představí studium a život na univerzitě

Slezská univerzita v Opavě spustila novou komunikační kampaň postavenou na reálných příbězích svých studentů, absolventů, pedagogicko-vědeckých pracovníků i zaměstnanců. Univerzita chce jejím prostřednictvím uchazečům o studium zprostředkovat živější pohled na prostředí školy, která svou velikostí sice stojí ve stínu větších univerzit velkých měst, ovšem právě díky tomu nabízí svým studentům individuální přístup, komornější prostředí výuky s místy až rodinnou atmosférou i širší možnosti jejich účasti v nejrůznějších projektech – od vědeckých přes zájmové až po cestovatelské.
  • 19.01.2019

Studium za polárním kruhem? Není to žádná utopie

Tromsø, Opava – V rámci výměnných studijních programů Erasmus+ spolupracují součásti Slezské univerzity v Opavě s více než čtyřmi desítkami vysokých škol a univerzit po celém světě. Matematický ústav v Opavě teď tuto možnost rozšířil o velmi zajímavou novinku – univerzitu v norském městě Tromsø až za polárním kruhem.