• 10.05.2023
  • Staženo dne 16.05.2023

Slavnostní inaugurace nového rektora a nejvyšších představitelů dvou fakult

Dne 16. května se v kostele sv. Václava v Opavě za účasti rektorů vysokých škol, zástupců ministerstva školství, kraje, statutárních měst Opavy a Karviné a dalších významných hostů vědeckého, kulturního a společenského života uskuteční slavnostní inaugurace nového rektora Slezské univerzity doc. Mgr. Tomáše Gongola, Ph.D., děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě prof. PhDr. Ireny Korbelářové, Dr. a děkana Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné doc. RNDr. Ing. Roman Šperky, Ph.D.
  • Aleš Ryšavý
  • 09.05.2023
  • Staženo dne 10.08.2023

Pokyny pro odevzdávání kvalifikačních prací (bakalářské, diplomové, disertační)

• 03.05.2023
  • Matematický ústav v Opavě

Adam Hlaváč, absolvent, jichž je opravdu málo

Na Gymnáziu Hladnov v Ostravě mají učitele, jak má být. Na Slezské univerzitě v Opavě máme absolventa, jak má být. Na Matematickém ústavu máme kolegu, jak má být. RNDr. Adam Hlaváč, Ph.D., učitel, matematik, fyzik – člověk, jak má být.
  • 26.04.2023

Opavská odnož Mars Society byla oficiálně ustavena

Diskuse na Matematickém ústavu (MÚ) o Společnosti pro osídlení Marsu začala na konci druhého desetiletí našeho století. Nejprve ji vedla skupinka nadšenců z MÚ a Fyzikálního ústavu Slezské univerzity, zcela soukromě. A dodnes její tým není příliš široký.
  • 25.04.2023
  • Matematický ústav v Opavě

Středoškolská matematická soutěž Náboj nabývá na prestiži

Má mezinárodní punc, v naší zemi se o ně stará hlavní město a pak už pouze Opava. Matematický ústav (MÚ) Slezské univerzity ji organizuje už od roku 2008.
  • 19.04.2023

Ukrajinský matematik Roman Popovych bude profesorem

První zasedání Vědecké rady Slezské univerzity (SU) v Opavě v novém volebním období se konalo 18. dubna. Předsedal mu rektor doc. Mgr. Tomáš Gongol, Ph.D.
  • 15.04.2023

V mozkové posilovně „ordinují“ Alex a Gabriela s přehledem

Celý březen i duben trávily a tráví vždy v úterý odpoledne (13–17 hodin) v mozkové posilovně dvě druhačky Matematického ústavu (MÚ). Alexandra Trličíková bydlí ve Vrbně pod Pradědem, Gabriela Tesárková je přímo z Opavy. Přicházejí sem do mozkové posilovny MÚ (Brain Fitness, Beethovenova 2), aby pomohly, tedy daly první pomoc těm, kteří ji potřebují. Matematických problémů je vždy dost, ale nyní jde převážně o takové, které by mohly být součástí přijímacího řízení na střední školy.
  • 12.04.2023

Poetická duše Jany Kopfové s matematikou souzní

Kdo osloví doc. RNDr. Janu Kopfovou, Ph.D., uslyší nejprve hedvábnou slovenštinu a pak tok nápadů, které obzvláštňují její vyučování nejen z kmenového pohledu, tedy pracoviště na oddělení funkcionální analýzy a diferenciálních rovnic Matematickém ústavu, ale také na Mendelově gymnáziu v Opavě, jež jí svěřilo matematicky nejtalentovanější žáky.
  • 04.04.2023

Bratři z Fulneku jsou raritou a ozdobou Slezské univerzity

Blaschkeovi. Bratrské trio na Slezské univerzitě aneb fyzik (Martin), znovu fyzik (Filip) a posléze matematik (Petr). Původem z Fulneku na moravsko–slezském pomezí přišli na vysokou školu do Opavy postupně.
  • Aleš Ryšavý
  • 01.04.2023
  • Staženo dne 31.08.2023

2. kolo přijímacího řízení – podmínky pro přijetí ke studiu

Termín pro podání přihlášek do bakalářských a navazujících magisterských studijních programů Matematika je do 31. 8. 2023. Termín pro podání přihlášky do doktorského studijního programu Matematika je do 15. 8. 2023.