Dne 6. 9. 2018 se na MÚ uskuteční Íránská geometrická olympiáda

• Aleš Ryšavý
  • 28.08.2018

Íránská geometrická olympiáda (IGO) je soutěž pro žáky základních a středních škol z celého světa, které se účastní soutěžící z více než čtyřiceti zemí. Už třetím rokem se IGO koná i v České republice.

IGO je matematická soutěž, v níž soutěžící během čtyř a půl hodiny řeší pět příkladů z geometrie, každý za osm bodů. Obtížnost úloh je odstupňovaná podle čtyř věkových kategorií:

• Mladší: 7. a 8. třída ZŠ a odpovídající třídy gymnázií

• Střední: 9. třída ZŠ, kvarta a 1. ročník SŠ

• Starší: 2. a 3. ročník SŠ

• Otevřená: bez omezení věku

Srdečně tedy zveme všechny se zájmem o geometrii. Pro bližší představu o soutěži se můžete podívat na mezinárodní stránky soutěže, kde mimo jiné naleznete zadání a řešení minulých ročníků.

Soutěž se uskuteční ve čtvrtek 6. 9. v budově SU v Opavě, Na Rybníčku 1, v poluchárně R1. Soutěžit začneme v 9:00, proto je vhodné přijít mezi 8:30 a 8:45, abyste pozdním příchodem nerušili ostatní soutěžící.

Pokud plánujete dorazit, pište paní Kopfové na e-mail Jana.Kopfova@math.slu.cz.