Věda a výzkum

Chystá se vyhlášení 1. veřejné soutěže programu ÉTA

přidáno 30.06.2017

Informujeme, že Technologická Agentura ČR vyhlásí dne 15. 8. 2017 1. veřejnou soutěž programu ÉTA.

Program ÉTA podpoří zapojení společenských a humanitních věd do projektů aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací, které jsou přínosné pro udržení a zvyšování kvality života člověka v reakci na dynamické společenské, ekonomické, globalizační, kulturní nebo technologické proměny. V rámci programu budou podpořeny projekty, které jsou zaměřeny na jeden nebo více níže uvedených aspektů:

  • využívají přínosů multidisciplinárních přístupů,
  • propojují výzkum technického a netechnického charakteru,
  • vytěžují potenciál výstupů základního výzkumu k aplikacím.

 

Ještě před vyhlášením veřejné soutěže, pořádá TAČR informační semináře, na kterých se zájemci  seznámí s vizí a s cíli programu, s jeho zaměřením a s dalšími skutečnostmi, zejména se způsobem, jak podat návrh projektu do veřejné soutěže. Dále bude prezentováno kdo je způsobilým uchazečem, jaký  je význam a role aplikačního garanta při řešení projektu, jak bude probíhat hodnocení návrhů projektů apod. Z důvodu kapacitního naplnění těchto seminářů bude celý seminář konaný dne 18. 7. 2017 v Praze přenášen, s možností online chatu.

 

Bližší informace o programu a seminářích naleznete na webových stránkách: https://www.tacr.cz/index.php/cz/programy/program-eta.html