Týden dobré vůle

  • hlavní
  • 08.04.2019
Jako každý rok, tak i letos pro Vás připravila Studentská unie Slezské univerzity Týden dobré vůle, který se jako vždy skládá z potravinové sbírky a darování krve. Ovšem v letošním roce dokonce sbíráme víčka pro malého Matyáška! :-) zJako každý rok, tak i letos pro Vás připravila Studentská unie Slezské univerzity Týden dobré vůle, který se jako vždy skládá z potravinové sbírky a darování krve. Ovšem v letošním roce dokonce sbíráme víčka pro malého Matyáška! :-)

Bližší informace

Datum od08.04.2019 08:00
Datum do13.04.2019 16:00
CelodenníNe
A o co že vlastně jde?

Potravinová sbírka proběhne jako vždy ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě a OC Breda. Veškerý výtěžek poputuje jako vždy klientům Chráněného a podporovaného bydlení Charity Opava. 
Od 8. dubna do 12. dubna se můžete zapojit do sbírky, umístěním svého příspěvku na následujících sběrných místech:

Budovy Slezské univerzity v Opavě
+ Fakulta veřejných politik v Opavě (Bezručovo nám. 14)
+ Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě (Bezručovo náměstí 13, Masarykova třída 37)
+ Rektorát SU (Na Rybníčku 1)

Dále pak:
+ Mendelovo gymnázium v Opavě
+ ZŠ T.G. Masaryka v Opavě
+ ZŠ Suché Lazce

Poté ve dnech 12. - 13. dubna najdete naše zástupce v OC Breda (naproti Hypermarketu Albert), vždy v čase 10:00 - 16:00 hod. 

Darování krve proběhne ve Slezské nemocnici v Opavě (budova C). Pomoct těm, kteří to potřebují můžete každý všední den od pondělí do pátku. :-) 

SBĚR VÍČEK PRO MATYHO
Matyášek se narodil v 16. 6. 2011 ve 32.  týdnu těhotenství. Po narození jej operovali kvůli krvácení do hlavičky, ale bohužel nastaly komplikace a Matyášek musel v nemocnici strávit prvních šest měsíců svého života. Do života si odnesl diagnózu Dětské mozkové obrny, kvůli které je za svými vrstevníky značně vývojově opožděn. Aby se mohl lépe pohybovat a třeba jednoho dne i chodit, musí absolvovat finančně náročné lázeňské pobyty. Jelikož je pojišťovna ani z části nehradí, rodiče se rozhodli požádat veřejnost o pomoc se sběrem víček od PET lahví, z jejichž výnosu bude léčba hrazena. 

My se k této výzvě připojujeme a zahajujeme dlouhodobý sběr víček pro Matyho. Veškerá víčka, která se podaří na půdě Slezské univerzity v Opavě nasbírat, předáme Charitě Opava, konkrétně Sociálně terapeutické dílně Radost, jejíž klienti víčka dále třídí podle barev, aby maximalizovali výnos. Zároveň tak procvičují své dovednosti. My, a tedy i vy tak pomáháme hned dvakrát. 

Více o Matyáškovi a jeho rodině se můžete dozvědět na stránkách www.matytodokaze.cz Další události

Všechny události