Opavský Majáles 2019

  • hlavní
  • 07.05.2019
Už teď si můžete poznačit týden 7. – 11. května 2019 jako týden plný radosti, divadla, hudby, a poezie!

Bližší informace

Datum od07.05.2019 11:50
Datum do11.05.2019 13:00
CelodenníNe
Pro studentyNe
Pro veřejnostNe
Jen pro zvanéNe
Rok se s rokem sešel a blíží se zase jaro! Teda venku už to tak vypadá… A s jarem přichází i tradiční studentské oslavy v podobě Opavského Majálesu. Do diářků si už teď můžete poznačit týden 7. – 11. května jako týden plný radosti, divadla, hudby, a poezie!

  • 7. květen bude v režii Jakuba Plaskury, který si pro Vás připravil zajímavý program, jehož součástí budou speciální majálesové Hovor s… Zatím vám nechceme více prozrazovat, ale můžeme vám říci, že se můžete těšit i na pořádnou nálož humoru, která nenechá nikoho chladným. Na všechny připravované specialitky se můžete přijít podívat do Klubu Art na Ostrožné ulici.
  • 9. května vás všechny zveme na na XVIII. Křest sborníku Artemisia, jenž proběhne rovněž v Klubu Art, a to od 17:00 hod. Program bude jako vždy bohatý. V roli kmotra se představí Jan Kunze, opavský básník, dramaturg a kurátor Opavské kulturní organizace. I o muziku bude postaráno, přivede vás do varu kapela Botanyk! Své příspěvky, básničky, obrázky či povídky můžete zasílat do 21. dubna 2019 na e-mail: artemisiaopava@seznam.cz
  • 10. května jsme si připravili novinku, která se nyní dotváří ve spolupráci s opavskými základními školami. Protože rádi pomáháme, rozhodli jsme se navázat na předešlou sbírku pro Natálku Kotasovou a vznikla tak akce s názvem „Společně pro úsměv podruhé.“ Tentokrát výtěžek poputuje hned dvěma neziskovým organizacím, kterými jsou Asociace rodičů dětí s DMO a přidruženými neurologickými onemocněními a Elim Opava, o.p.s.
A teď to nejlepší nakonec! Open Air festival se uskuteční pod širým nebem areálu Městských sadů v sobotu 11. května 2019. Těšit se můžete na skvělé interprety, kteří vystoupí hned na dvou pódiích. Všechny tyto hvězdy vám postupně odtajňujeme na oficiální události na Facebooku. Tak ji určitě nezapomeňte průběžně sledovat! Letos je připraveno opravdu hodně novinek. Jednou z nich je veřejné wi-fi připojení v celém areálu. A to není samozřejmě všechno! Opavský Majáles získává novou nálepku, a tou je benefiční festival, protože letos pořádáme veřejnou sbírku ve prospěch již zmíněných neziskových organizací Asociace rodičů dětí s DMO a přidruženými neurologickými onemocněními a Elim Opava, o.p.s. Takže drobné do kasiček s sebou! 

Za SU2 a Tým Opavského Majálesu
Lucie Zelinková


Další události

Všechny události