Hostem lednových Moderních výzev lidstva bude Radkin Honzák

  • hlavní
  • 27.01.2021
V novém roce se mohou středoškoláci, vysokoškoláci i široká veřejnost opět těšit na pokračování cyklu Moderní výzvy lidstva, který připravuje již tradičně Mendelovo gymnázium s Fakultou veřejných politik. A o zajímavé hosty rozhodně nebude nouze!

Bližší informace

Datum od27.01.2021 12:30
Datum do27.01.2021 15:00
CelodenníNe
Rok 2020 byl plný změn a obratů i pro přednáškový pořad Moderní výzvy lidstva. Ten čelil skutečné výzvě, když bylo nutné přednášky přesunout z univerzitní půdy do virtuálního prostředí on-line streamů. Ohlasy diváků však byly opravdu velké, a proto i pro další rok připravujeme setkání s výjimečnými hosty. Lednový díl proběhne on-line 27. 1. 2021 od 12:30 na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva: https://www.youtube.com/channel/UCWo4fnj57jSxVuHDZUK6wvA. Jeho hostem bude psychiatr a psychoterapeut Radkin Honzák s přednáškou s názvem Duševní zdraví v postfaktické době.

Anotace přednášky: Kdo jsme, odkud přicházíme a kam jdeme? Člověk není racionální bytost, která má emoce, ale emocionální bytost, která OBČAS myslí. Strach a vztek jako základ v amygdale. Altruismus versus egocentrismus. Morálka a zvyklost. Deontický versus utilitaristický princip. Individuální odpovědnost. To vše a mnoho dalšího bude předmětem přednášky doktora Honzáka.

Radkin Honzák vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze, pracoval v PL Kosmonosy, po atestaci jako konzultační psychiatr nejprve v Ústavu pro výzkum výživy, po sjednocení krčských výzkumných ústavů v IKEM, kde působí dosud v transplantačním programu. Deset let vedl Oddělení lékařské psychologie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF Univerzity Karlovy. Dnes pracuje v ambulanci IKEM a Remedis. Mezi jeho hlavní pracovní zájmy patří problematika komunikace, psychoterapie a psychosomatiky.

Mezi další zajímavé hosty příštího roku budou patřit například filozofka a fenomenoložka Anna Hogenová (23. 2.) nebo právnička a moderátorka Daniela Drtinová (14. 4.) a mnoho a mnoho dalších.
Všechny dosud zrealizované přednášky je možno kdykoliv také zhlédnout na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva, kde budou volně k dispozici i po odvysílání. Pro více informací sledujte stránky www.modernivyzvy.cz.

Další události

Všechny události