Hostem dalšího on-line dílu Moderních výzev lidstva bude Petr Pavel

  • hlavní
  • 03.11.2020
Po velkém úspěchu první přednášky, která proběhla historicky jako první on-line stream Moderních výzev lidstva a jejímž hostem byl Bohumil Kartous, následuje další virtuální setkání s velmi zajímavou osobností s názvem Bezpečnostní výzvy ČR.

Bližší informace

Datum od03.11.2020 12:30
Datum do03.11.2020 16:00
CelodenníNe
Pro studentyNe
Pro veřejnostNe
Jen pro zvanéNe
Akce bude probíhat formou on-line přenosu 3. 11. od 12:30 na YouTube kanálu Moderních výzev lidstva, kde bude následně ke zhlédnutí také záznam: https://www.youtube.com/channel/UCWo4fnj57jSxVuHDZUK6wvA.

Petr Pavel - Bezpečnostní výzvy ČR
V poslední době slýcháme od nejvyšších představitelů státu, že žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí světa, v zemi, která není vystavena žádnému bezprostřednímu ohrožení, a že největším z těch nepřímých je mezinárodní terorismus.
Zároveň se v médiích často dočteme o probíhající válce s různými přívlastky – informační, kybernetické nebo hybridní. Vidíme záběry z konfliktů v Afghánistánu, Sýrii, Iráku, Libyi, Mali, na Donbase a na mnoha dalších místech. Bezpečnostní služby varují před nepřátelskými aktivitami Ruska, Číny, Iránu, nebo Severní Koreje.
Jsme skutečně ostrůvkem bezpečí v moři nestability a konfliktů? Dotýkají se tyto a další hrozby České republiky? Pokud ano, tak do jaké míry? A můžeme s tím vůbec něco dělat?

Cyklus Moderní výzva již tradičně připravuje Fakulta veřejných politik v Opavě ve spolupráci s Mendelovým gymnáziem. Moderování přednášek se nově chopili sami studenti a čerství absolventi gymnázia, kteří se rovněž podílí na přípravě celého projektu.


Další události

Všechny události