Centrum výpočetní techniky

Informační kiosky

Zapomněli jste se zapsat na termín zkoušky, zítra bude už pozdě a nikde zrovna není po ruce volný počítač? Jindy možná prekérní situace bude mít pro studenty v nejbližších dnech alternativní řešení: informační kiosky, které jsou instalovány na jednotlivých budovách univerzity v Opavě a Karviné.

Nové zařízení poskytuje možnost získat rychle potřebné informace z celé Slezské univerzity (SU), tedy zejména prohlížení jednotlivých webových stránek všech součástí.

„Informační kiosek je počítač Dell Optiplex 760, s devatenáctipalcovým dotykovým displejem a UPS. Může být používán výhradně jako webový prohlížeč v rámci domény Slezské univerzity. Uživatelé ho tedy nemohou brát jako plnohodnotnou náhradu osobních PC, spíše jako způsob, jak se rychle dostat k potřebným informacím ke studiu,“ vysvětlil Mgr. Radim Habala, vedoucí Centra výpočetní techniky FPF SU, který kiosky na opavských budovách instaloval.

Pro kiosky umístěné v opavských objektech SU byla vytvořena úvodní strana.

Celkem deset kiosků je rozmístěno po jednotlivých budovách v Opavě (1x Na Rybníčku 1, 2x Bezručovo náměstí 13, 2x Bezručovo náměstí 14, 2x Hauerova 4, 2x Masarykova 37 a 1x Hradecká 17). Projekt je financován z Fondu rozvoje vysokých škol.