• Lada Dobrovolná
  • 20.03.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Na workshopu představují Studenti studentům své bakalářské práce

Vždy jednou za semestr mají studenti Ústavu pedagogických a psychologických věd možnost zúčastnit se workshopu s názvem Studenti studentům. Během něj prezentují před publikem, které tvoří jejich spolužáci a akademičtí pracovníci fakulty, výsledky svých bakalářských prací.
  • Lada Dobrovolná
  • 11.03.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

V rámci cyklu Pohledy z praxe předávají zkušenosti spolužákům sami studenti

Studenti Sociální patologie a prevence, ale i další zájemci si dnes měli možnost vyslechnout zajímavé poznatky z praxe, a to přímo od jedné ze svých kolegyň.
  • Adéla Pluhaříková
  • 07.03.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Budoucnost ovlivněná umělou inteligencí – sociální péče

Miliony lidí na světě trpí v dnešní době osamělostí a jediným společníkem pro konverzaci se jim stává umělá inteligence. V kyberprostoru se ale bohužel setkávají s toxickým chováním a podvody, kterým se neumí bránit. Víte, jak AI co nejlépe využívat a nenechat se jí ovládat? Pusťte si na YouTube kanále Dobré vědět rozhovor s Luciou Drotárovou, pedagožkou naší fakulty .
  • Lucie Nožková
  • 18.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

AI pomáhá studentům při psaní akademických prací a projektů

Studentům sociální patologie a prevence může nově při tvorbě akademických prací a projektů pomoci digitální asistent Thesis Mentor (Silesian University). Ten pro ně navrhla pedagožka Ústavu pedagogických a psychologických věd FVP Mgr. Lucia Drotárová, PhD.
  • 09.05.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zveme vás na místa plná milostných příběhů

Ve čtvrtek 11. května si nenechte ujít vernisáž výstavy Mapa milostných příběhů II, která bude zahájena v 17. hodin v univerzitním centru Unipointu v 1. patře OC Breda. Výstavní panely vás provedou místy, ke kterým se vztahují zajímavé legendy, pověsti, příběhy o šťastné, nebo naopak nešťastné lásce, vášni, ale i o nenávisti a zradě.
  • 27.04.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Kulaté stoly posouvají práci odborníků z praxe i akademiků

U kulatého stolu na půdě fakulty se ve čtvrtek 27. května sešli odborníci, aby hovořili na téma primární prevence rizikového chování u dětí ve škole a školní družině. Cílem setkání bylo také prohloubit spolupráci v oblasti praxí posluchačů Sociální patologie a prevence.
  • 13.04.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Fakulta veřejných politik patřila seniorům

Čtvrtek 20. dubna na Fakultě veřejných politik patřil především dříve narozeným. Ti tady mohli od 14 hodin strávit příjemné odpoledne v rámci akce Jarní rozjímání. Čekali na ně přednášky i povídání o duši a těle, zdravém stravování či málo známé příběhy ze života slavných.
  • 06.04.2023

Výtvarně-terapeutické aktivity v Domově Alzheimer

Dne 3. dubna 2023 studentky studijního oboru edukační péče o seniory, společně s vyučující předmětu Kreativní umělecké terapie Mgr. et Mgr. BcA. Marií Bajnarovou, Ph.D., navštívily Domov Alzheimer v Karviné-Darkově, aby prostřednictvím výtvarně-terapeutických aktivit podpořily duševní pohodu klientů.
  • 25.03.2023

Do Čtyřlístku putovaly další pomůcky

Studenti Ústavu speciální pedagogiky a Ústava pedagogických a psychologických věd se zapojili do tvořivé výzvy a postupně vyrábějí pomůcky pro malé klienty Dětského centra Čtyřlístek. Pomůcky u dětí se zrakovým postižením stimulují hmat či sluch, pomáhají také s rozvojem paměti i pozornosti.
  • 16.03.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Posluchárny dnes patřily workshopu Studenti studentům

Na naší fakultě dnes proběhla tradiční akce Studenti studentům. Vždy jednou za semestr mají studenti možnost zúčastnit se workshopu s tímto názvem, který pořádá Ústav pedagogických a psychologických věd. Během něj prezentují před publikem, které tvoří jejich spolužáci a akademičtí pracovníci fakulty, výsledky svých bakalářských prací.