• 01.03.2023

Výstava přiblíží problematiku ovdovění

Výstava s názvem Ovdovění ve stáří seznámí širokou veřejnost vstřícnou cestou s touto specifickou životní situací, která se přímo či nepřímo v životě dotkne téměř každého. Vernisáž proběhne 22. února v 17:00 v UniPointu v OC Breda & Weinstein a výstavu zde bude možno zhlédnout volně v době provozu OC až do 19. března.
  • 26.09.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

FIDGETING není jen pro děti aneb přijďte si to OHMATAT

Jedna z místností, které byly v režii Ústavu psychologických a pedagogických věd FVP SLU, nesla tajemné označení „FIDGETING není jen pro děti aneb přijďte si to OHMATAT“.
  • 20.06.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studenti si převezmou své červené diplomy

V letošním roce se podařilo skvělých výsledků při státní závěrečné zkoušce dosáhnout velkému počtu studentů Fakulty veřejných politik. Jsme moc rádi za tyto úspěšné absolventy a všem srdečně gratulujeme.
  • 17.06.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studenti byli oceněni za nejlepší závěrečné práce

V rámci stipendijního programu děkana za nejlepší bakalářskou/diplomovou práci bylo v letošním akademickém roce vybráno celkem 7 závěrečných prací, jejichž autoři obdrží mimořádné stipendium.
  • 07.04.2022

Vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení pro Edukační péči o seniory

První kolo přijímacího řízení na Fakultě veřejných politik bylo uzavřeno na konci března. Nyní je vyhlášeno 2. kolo pro bakalářský studijní program Edukační péče o seniory (prezenční i kombinovaná forma studia) pro akademický rok 2022/2023.
  • 16.03.2022
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zapoj se do pomoci ukrajinským uprchlíkům

S ohledem na aktuální potřeby v regionu je nově zaveden povinně volitelný předmět Dobrovolnická činnost I ještě do letního semestru 2021/2022.
  • 16.11.2021

ZRUŠENO: Den prevence 2. prosince

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci bude akce Den prevence v OC Breda & Weinstein 2. 12. zrušena. Veřejností oblíbenou událost opět zopakujeme v červnu 2022, kdy věříme v příznivější okolnosti. Přejeme vám pevné zdraví a těšíme se na setkání v příštím roce.
  • 31.10.2021

On-line konference Proměny rodiny X. - Vztahy v rodině v čase pandemie

Pandemická situace výrazně zasáhla do proměn současné rodiny i psychického zdraví jednotlivců, do oblasti vztahů i životních priorit a významně přispívá k nárůstu sociálně rizikového jednání. Zároveň byla mimořádná situace mnohdy výzvou k mobilizaci sil a přehodnocení životních cílů.
  • 28.06.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Kulatý stůl zaměřený na oblast pedagogiky přinesl řadu zajímavých podnětů

V pátek 25. června 2021 proběhl na Fakultě veřejných politik v Opavě další z řady tzv. kulatých stolů, tentokrát se zaměřením na vzdělávání, problémové a rizikové chování dětí a žáků, inkluzivní vzdělávání a speciálně pedagogické otázky.
  • 07.06.2021

Fakulta spolupracuje při realizaci praxí s Úřadem práce v Táboře