• 20.01.2020

Návrhy kandidátů do Akademického senátu Slezské univerzity za FVP

Seznam kandidátů pro volby do Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě.
  • Martin Kůs
  • 16.01.2020

Moderní výzvy lidstva se zaměří na moc, politiku a mezinárodní hrozby

Moc, politika a mezinárodní hrozby. To je téma v pořadí páté přednášky a besedy z cyklu Moderní výzvy lidstva, na kterém spolupracují Mendelovo gymnázium Opava a Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě. Zájemci jsou na ni zváni v úterý 21. ledna od 14.15 hodin do auly Fakulty veřejných politik v Opavě (Bezručovo nám. 14, Opava).
  • Jiří Zemánek
  • 16.01.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zápis (registrace) předmětů do LS AR 2019/2020 proběhne v termínu 3.2. - 14.2.2020

Rozhodnutí děkana č. 1/2020
  • 15.01.2020

Akreditované vzdělávací kurzy MPSV - nabídka

ÚPPV nabízí akreditované kurzy MPSV
  • 07.01.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Kulatý stůl na téma: „Informatika ve veřejné správě II."

Dne 19. prosince se uskutečnilo 2. setkání u kulatého stolu s názvem Informatika ve veřejné správě II., pořádaného Fakultou veřejných politik v Opavě a Filozoficko-přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity v Opavě.
  • 06.01.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

V opavském Seniorcentru proběhly již dvě přednášky

V Seniorcentru proběhly již dvě přednášky, které vedli doc. PhDr. Eva Urbanovská, Ph.D. a doc. PhDr. PaedDr. Kamil Janiš, CSc. z Ústavu pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.
  • 04.01.2020

Katalogy výstav k projektu NAKI

Tyto publikace vznikly za podpory Ministerstva kultury ČR v rámci programu Národní a kulturní identity (NAKI) II, projekt DG18P02OVV064 Právní, historické a společenskovědní aspekty nových a tradičních menšin v České republice. Na jejich vytvoření spolupracovala Slezská univerzita spolu se Slezským zemským muzeem.
  • Martin Kůs
  • 23.12.2019

Zemřel profesor Vladimír Wolf

Na letošní Vánoce nebudeme vzpomínat rádi. V předvečer Štědrého dne město Trutnov a Slezská univerzita v Opavě přišly o jednu z nejvýznamnějších osobností. V nemocnici Hradec Králové zemřel profesor Vladimír Wolf, historik, vysokoškolský pedagog, dlouholetý vedoucí výukového centra SU v Trutnově, laureát medailí SU a držitel Kulturní ceny z roku 2011. Bylo mu 77 let.
  • 20.12.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Prezentace výzkumu národnostních menšin: možnosti, formy, perspektivy

Dne 9. prosince 2019 se uskutečnil workshop s názvem Prezentace výzkumu národnostních menšin: možnosti, formy, perspektivy, spolupořádaný FVP a Slezským zemským muzeem, který byl jedním z výstupů projektu NAKI II Právní, historické a společenskovědní aspekty nových a tradičních menšin v České republice, který je řešen společně s Právnickou fakultou UK v Praze a se SZM.
  • Pavel Švacha
  • 20.12.2019
  • Staženo dne 05.01.2020

Omezení provozu studijního oddělení o vánočních svátcích