• 15.06.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Vyšla červnová Alma mater s novinkami o dění na fakultě

Jako každý měsíc i v červnu můžete na stránkách Regionu Opavsko s datem 15. června najít pravidelnou stránku s názvem Alma mater, která shrnuje to nejdůležitější z dění na Fakultě veřejných politik a Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě.
  • 11.06.2021

Celoživotní vzdělávání v Trutnově, Táboře a nově také ve Znojmě

Fakulta veřejných politik v Opavě nabízí celou řadu kurzů celoživotního vzdělávání. Jedná se o akreditované studijní programy, jejichž absolventi získají vysokoškolský titul, nebo nejrůznější specializační kurzy, prostřednictvím kterých si mohou zájemci prohloubit kvalifikaci. Střediska pro tyto kurzy máme již tradičně zavedena v Trutnově, Táboře a nově také ve Znojmě.
  • 07.06.2021

Fakulta spolupracuje při realizaci praxí s Úřadem práce v Táboře

• Jana Bortlíková

POZOR ZMĚNA TERMÍNU: Informační meeting k zahraničním terénním praxím

Pojeď na 2 týdny do česko–chorvatské školy!

Den prevence proběhne před OC Breda & Weinstein

Oblíbená akce, kterou tradičně pro širokou veřejnost připravuje Fakulta veřejných politik v Opavě, v letošním roce již nebude chybět. Proběhne v menším formátu 29. června před OC Breda & Weinstein (U Fortny) v čase od 10:00 do 17:00. Hlavním tématem bude opět zdraví, letos s podtitulem „Zdraví, to nejcennější, co máme / Prevence na prvním místě“.
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Fakulta nově partnerem festivalu Hradecký slunovrat

Kultura dostala v uplynulé době opravdu zabrat. Naše fakulta se proto rozhodla, že bude pomáhat tam, kde umíme a kde je třeba. Nově jsme navázali partnerství s festivalem Hradecký slunovrat, kde budou naše studentky programu Všeobecná sestra zajišťovat zdravotní dozor.
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

On-line přednáška v rámci projektu "Slezsko a problematika pasti středního příjmů“

• Radim Šlezingr
  • 01.06.2021

Opavský majáles letos ožil autokoncertem v Městských sadech!

Byla to jízda. Vlastně to platí doslova, protože kvůli vládním opatřením se Opavský majáles uskutečnil jako první opavský autokoncert v dějinách. Lidé tak tančili před pódiem uvnitř svých pojízdných krabiček, a byť celodenní déšť komplikoval organizátorům i vystupujícím život, všichni byli i přes nepřízeň počasí vděční za to, že se po delší době konečně něco děje!
  • 26.05.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zajímavé přednášky a workshopy s odborníky můžete zhlédnout i v online záznamu

Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik v Opavě realizoval na jaře hned několik velmi zajímavých přednášek a workshopů, které mají nyní možnost studenti i veřejnost zhlédnout online. Záznamy přednášek zaměřených na rizika komunikace online, návykové látky či doprovázení umírajících v podání odborníků s bohatými zkušenostmi najdete v odkazech níže.
  • 22.05.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Slezská nemocnice poděkovala našim studentům za pomoc při pandemii

Studenti Fakulty veřejných politik v Opavě pomáhali a stále pomáhají v boji s pandemií koronaviru. Poděkování přichází ze všech stran a je určitě za co. Jejich nasazení, spolupráce a součinnost v rámci zajištění ošetřovatelské péče v době epidemie mnohdy dalece přesahovaly jejich povinnosti. Studenti dokázali, že v praxi v budoucím povolání obstojí i za velmi ztížených podmínek.