• 13.10.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Na středu 20. října bylo vyhlášeno děkanské volno pro studenty 1. ročníků!

Děkan Fakulty veřejných politik v Opavě vyhlásil na 20. října 2021 v souvislosti s konáním slavnostní imatrikulace studentů I. ročníků bakalářských studijních programů děkanské volno.
  • 11.10.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Reportáž k výstavě o dětských uprchlících natočila Česká televize

Měsíčník České televize Sousedé divákům poskytuje aktuální obraz ze života menšin a cizinců u nás tak, aby posílil obecné povědomí o ostatních národnostech žijících v naší společnosti. Štáb ČT zavítal také na vernisáž naší výstavy „30 let od přijetí dětských uprchlíků z bývalé Jugoslávie na Opavsku“.
  • 07.10.2021

Promoce FVP 2021

Srdečně vás zveme na promoce absolventů bakalářského a navazujícího magisterského studia, které se budou konat v aule Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě, ve Společenském domě Střelnice v Táboře a ve Společenském centru Trutnovska pro kulturu a volný čas UFFO v Trutnově.
  • 07.10.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Hledáme studenty, co se chtějí zapojit do dění na fakultě!

Aktivním studentům Fakulty veřejných politik v Opavě nabízíme možnost spolupráce a zapojení se do dění na naší fakultě. PR oddělení hledá studenty aktivní na sociálních sítích a se zájmem o účast na společenských a kulturních akcích. Kromě možnosti naučit se něco nového a být přínosem pro propagaci fakulty nabízíme i řadu zajímavých odměn.
  • 29.09.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Naši odborníci v médiích komentují výsledky voleb

Uplynulé volby do Poslanecké sněmovny ČR byly v mnoha ohledech výjimečné, ať už se jedná o vysokou volební účast, zájem občanů i médií o dění kolem voleb i po jejich skončení, nebo samotný výsledek. Politologa naší fakulty Mgr. Lukáše Vomlelu, Ph.D. přizvali ke komentování voleb hned v několika českých i polských médiích. Rozhovory pro ČT 24, Události v regionech, TV Polar či Varšavský institut najdete v odkazech níže.
  • 29.09.2021

Slezský den sester proběhne na fakultě 19. října

Na Fakultě veřejných politik v Opavě proběhne v pořadí 23. Slezský den sester, tedy odborný kongres konaný pod záštitou Slezské nemocnice v Opavě, Moravskoslezského kraje a Ústavu nelékařských zdravotnických studií Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.
  • 22.09.2021

Jiří Padevět hostem říjnových Moderních výzev lidstva

Když nefunguje demokracie, jak funguje společnost? Jsou lidé v totalitní společnosti lepší, nebo horší? Tak zní ústřední témata přednášky spisovatele, nakladatele a knihkupce Jiřího Padevěta, která proběhne 14. října 2021 od 12:30 na Fakultě veřejných politik v Opavě.
  • 22.09.2021

Imatrikulace 2021

• 21.09.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Rozhovor s autorkou výstavy o dětských uprchlících z bývalé Jugoslávie

Vernisáž výstavy s názvem „30 let od přijetí dětských uprchlíků z bývalé Jugoslávie na Opavsku“ proběhla 21. září 2021 v univerzitním centru v OC Breda & Weinstein. Výstava je volně přístupná a ke zhlédnutí až do 29. října. Zajímavý rozhovor s její autorkou Mgr. Andreou Preissovu Krejčí, Ph.D. si můžete přečíst ve vydání Regionu Opavsko s datem 5. října.
  • 21.09.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

30. výročí přijetí dětských uprchlíků z bývalé Jugoslávie na Opavsku připomene výstava

V univerzitním centru v OC Breda & Weinstein proběhne 21. září 2021 v 17:00 vernisáž výstavy mapující záchrannou akci z roku 1991, kdy ČR přijala více než 1 300 dětí z Daruvarska, které se tehdy nacházelo na frontové linii války v Chorvatsku.