• Daniel Martínek
  • 04.04.2020

Nemáš co dělat? Pomoz s chmelem, zažij dobrodružství a vydělej si!

Ne nadarmo se o chmelu u nás říká, že je zelené zlato. Český chmel je pro svou kvalitu žádaný po celém světě. Je nezbytnou surovinou při výrobě piva a ruku na srdce – pivo je náš národní nápoj. Proto výzva Unie zaměstnavatelů v zemědělství ČR, která nás oslovila se zveřejněním nabídky brigády pro naše studenty na zapichování a zavádění chmele, je nyní v této době více než důležitá.
  • 29.03.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Příjem přihlášek ke studiu PRODLOUŽEN!

Příjem přihlášek ke studiu PRODLOUŽEN do 31. 5. 2020 pro všechny obory, programy a formy studia
  • Daniel Martínek
  • 26.03.2020

Vše na jednom místě. Spustili jsme novou stránku ke koronaviru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí studenti, zažíváme společně dobu, která tady ještě nebyla a s jakou nemají zkušenosti ani naši rodiče. Slezská univerzita se společně s celou republikou a světem ocitla v situaci, jakou nikdo nepamatuje. Situací, která je mimořádně stresující pro všechny, kdo s novým virem bojují v první linií, a také náročná pro nás všechny: studenty, vyučující, zaměstnance i naše rodiny a blízké. Společná hrozba v nás všech odhaluje ochotu pomáhat druhým a naše myšlenky především upínají k těm, kteří jsou samotnou nemocí ohrožení nejvíce.
  • 26.03.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

SDĚLENÍ DĚKANA K PŘIPRAVOVANÝM OPATŘENÍM ZOHLEDŇUJÍCÍM AKTUÁLNÍ SITUACI VE VZTAHU K TERMÍNŮM A OBSAHU PLNĚNÍ PLÁNOVANÝCH STUDIJNÍCH POVINNOSTÍ

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí studenti, vzhledem k současné, rychle se vyvíjející epidemiologické situaci a řadě omezujících opatření, která budou s největší pravděpodobností ovlivňovat minimálně průběh aktuálního semestru, považuji za svou povinnost vám sdělit následující skutečnosti a předpoklady.
  • Kateřina Byrtusová
  • 18.03.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Informace o zrušení provozu budovy

V souvislosti se současnou situací bude zrušen provoz budovy na Bezručově náměstí 14 od dnešního dne 18.3. do odvolání. Děkujeme za pochopení.
  • Kateřina Byrtusová
  • 16.03.2020

Podpora dobrovolnictví

Fakulta veřejných politik v Opavě v rámci výpomoci se zajištěním podpůrných činností v době koronavirové pandemie otevírá studentům všech forem studia i studijních oborů možnost zapojit se do dobrovolnické práce.
  • Martin Kůs
  • 16.03.2020

Nouzový provoz rektorátu Slezské univerzity

V souvislosti s vývojem opatření přijímaných vládou ČR k zamezení šíření koronaviru COVID-19 je provoz rektorátu Slezské univerzity až do odvolání převeden do nouzového režimu.
  • 13.03.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výzva pro studenty oboru všeobecná sestra

Vážené studentky, vážení studenti oboru Všeobecná sestra,
  • Martin Kůs
  • 12.03.2020

Werner Bernatík obhájil post předsedy Akademického senátu SU

Mgr. Ing. Werner Bernatík, Ph.D., jinak člen akademické obce Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, se stal novým předsedou Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě (dále Senát). Můžeme však napsat staronovým, protože ve volbách obhájil post, který již od roku 2017 zastával. Spolu s ním byli na prvním řádném zasedání nově složeného nejvyššího orgánu vysoké školy zvoleni také místopředsedové a současně předsedové obou komor.
  • 11.03.2020

Rozhodnutí děkana č. 2/2020 Opatření k zamezení šíření koronaviru