• 11.03.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

V rámci cyklu Pohledy z praxe předávají zkušenosti spolužákům sami studenti

Studenti Sociální patologie a prevence, ale i další zájemci si dnes měli možnost vyslechnout zajímavé poznatky z praxe, a to přímo od jedné ze svých kolegyň.
  • 07.03.2024

Budoucnost ovlivněná umělou inteligencí – sociální péče

Miliony lidí na světě trpí v dnešní době osamělostí a jediným společníkem pro konverzaci se jim stává umělá inteligence. V kyberprostoru se ale bohužel setkávají s toxickým chováním a podvody, kterým se neumí bránit. Víte, jak AI co nejlépe využívat a nenechat se jí ovládat? Pusťte si na YouTube kanále Dobré vědět rozhovor s Luciou Drotárovou, pedagožkou naší fakulty .
  • 01.03.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Slezská nemocnice v Opavě příjme nelékařské zdravotnické pracovníky

Opavská nemocnice hledá nové posily za následujících podmínek:
  • 28.02.2024
  • Staženo dne 19.03.2024

Moderní výzvy lidstva s historikem Martinem Wihodou

Slezská metropole si v letošním roce připomíná 800 let od první písemné zmínky o Opavě jako o městě. K tomuto výročí se po celý rok koná řada akcí, které tuto skutečnost připomínají. Jednou z nich je i přednáška historika Martina Wihody s názvem Opava: Provinční tvář velké změny.
  • 28.02.2024

Studuj na Fakultě veřejných politik! Přihlášku je možné podat do 31. března

Fakulta veřejných politik nabízí zájemcům studijní programy z oblasti pedagogiky a sociální práce a z oblasti zdravotnictví.
  • 27.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Pozvánka na přednášku Zázračné účinky terapie ve tmě

Víte, jaké účinky má na lidskou psychiku terapie tmou? A jak se na pobyt ve tmě připravit? Nejen o těchto otázkách se bude hovořit na zajímavé přednášce v úterý 19. března.
  • 19.02.2024
  • Staženo dne 28.02.2024

Vzpomínkové setkání připomene 2 roky války na Ukrajině

Před dvěma lety, 24. února 2022, začala ruským útokem na Ukrajinu válka. Studenti Slezské univerzity sdružení do organizace Change the SU připravili na úterý 27. února akci, která toto smutné výročí připomíná.
  • Lucie Nožková
  • 18.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

AI pomáhá studentům při psaní akademických prací a projektů

Studentům sociální patologie a prevence může nově při tvorbě akademických prací a projektů pomoci digitální asistent Thesis Mentor (Silesian University). Ten pro ně navrhla pedagožka Ústavu pedagogických a psychologických věd FVP Mgr. Lucia Drotárová, PhD.
  • 17.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Den otevřených dveří na naší fakultě měl úspěch

Zájemci, kteří uvažují o studiu na Fakultě veřejných politik, jejich rodiče nebo třeba jen zvědavci - ti všichni měli v sobotu 17. února jedinečnou příležitost prohlédnout si budovu fakulty v rámci Dne otevřených dveří.
  • Monika Vavrušková
  • 15.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výběrové řízení na stipendijní pobyty Erasmus+

Od pondělí 19. 2. 2024 do 7. 4. 2024 vyhlašujeme výběrové řízení na studentské mobility v rámci programu Erasmus+ na pobyty v akademickém roce 2024/2025. V nabídce je celá řada destinací - Norsko, Švédsko, Itálie, Nizozemí, Německo či Španělsko. Využijte tuto mimořádnou příležitost! Termín pro přihlášení stanovují jednotlivé ústavy.