• Karin Martínková
  • 03.01.2024

Schůzka s ministrem: Bezpečnost na vysokých školách se zvýší

Sklonek prosince minulého roku se do našich myslí a srdcí kvůli útokům psychicky narušeného střelce na nevinné oběti již asi navždy zapsal černým písmem. Po odeznění prvního šoku nyní přetrvávají nejen bolest pozůstalých po jeho obětech, ale také otázky veřejnosti, jak se podobných otřesných činů vyvarovat do budoucna. Otázka, zda a jak mohou právě vysoké školy posílit svou bezpečnost, byla námětem dnešní porady jejich rektorů s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) doc. Mikulášem Bekem. Na to, jak schůzka probíhala a k jakým závěrům přítomné plénum dospělo, jsme se po jejím skončení zeptali našeho rektora doc. Tomáše Gongola.
  • 27.12.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Ať každý Váš krok vede správným směrem!

• 22.12.2023
  • Staženo dne 04.01.2024

K uctění obětí střelby na FF UK lze využít univerzitní pietní místa

V reakci na tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze informujeme:
  • Lenka Kendeová
  • 21.12.2023

Vyjádření rektora naší univerzity k dění na FF UK

Vyjadřuji svou hlubokou soustrast s aktuálním tragickým děním na FF UK. Ve chvíli, kdy jsme již všichni podvědomě naladěni na pokoj, radost a lásku, nás zasáhlo zlo. Moje myšlenky směřují k těm, kteří ztratili svůj život a k těm, kteří přišli o své milované. V srdci jsem s těmi, kteří v tuto chvíli bojují o život v nemocnicích. Za celou komunitu naší univerzity vyjadřuji zármutek nad tímto činem, který navždy ovlivnil osud mnoha lidí i celé naší společnosti. Tomáš Gongol, rektor SU
  • 20.12.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Přejeme všem pohodové prožití Vánočních svátků!

• 18.12.2023
  • Staženo dne 24.12.2023

Uzavření studijního oddělení

Dovolujeme si informovat, že studijní oddělení FVP SU bude v termínu 22. 12. 2023 – 1. 1. 2024 uzavřeno. Přejeme všem hezké prožití vánočních svátků.
  • Lucie Nožková
  • 11.12.2023
  • Staženo dne 15.12.2023

Přispějte do sbírky pro opuštěná zvířata z Městského útulku

Studentská Unie zorganizovala tradiční sbírku Vánoce pejskům na podporu útulků, kde se starají o opuštěná zvířata. Sbírka poběží v týdnu od 11. do 15. prosince v rámci celé Slezské univerzity.
  • 08.12.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Košická Fakulta veřejné správy udělila FVP medaili za spolupráci a podporu

Naše fakulta získala ocenění za spolupráci a podporu Fakulty verejnej správy (FVS) Univerzity Pavla Josefa Šafárika v Košicích. Ta si v letošním roce připomíná 25. výročí svého vzniku.
  • 06.12.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

UniPoint zdobí panely představující naší fakultu i vánoční stromky

Od úterý 5. prosince zdobí stěny univerzitního centra UniPoint v OC Breda panely, které představují Fakultu veřejných politik, její činnost, jednotlivé studijní programy, specializované učebny sloužící k výuce i program Erasmus+, díky kterému mohou posluchači absolvovat stáže v zahraničí. Nasát tu ale můžete i atmosféru Vánoc.
  • Lucie Nožková
  • 04.12.2023
  • Staženo dne 15.12.2023

Hlasuj v rámci ankety mapující pracovní trh v ČR a vyhraj iPhone!

Jaký je tvůj pohled na pracovní trh u nás? Sdílej svůj názor prostřednictvím dotazníku TOP Zaměstnavatelé. A navíc můžeš vyhrát i mobilní telefon!