• 11.02.2024
  • Staženo dne 28.02.2024

Automatická aktivace licencí

Mnoho z Vás volalo po možnosti aktivace karty ISIC nebo ALIVE ještě před samotným vyzvednutím karty nebo revalidační známky. Máme pro vás dobrou zprávu! Vaše hlasy jsme vyslyšeli a počínaje dneškem budou všechny licencované karty aktivní ihned po vyrobení! Revalidace licencovaných karet proběhne automaticky po přijetí příslušné úhrady na účet univerzity (obvykle do 24h od platby). Revalidační známku si vyzvednete, až budete mít cestu do školy. Zpětně jsme aktivovali i karty, které na Vás čekají na kartovém centru v Opavě nebo studijním oddělení v Karviné. Budete si tak moci užívat výhod svých karet mnohem dřív, než se Vám dostanou do rukou. Čísla licencí stejně jako další informace ke své kartě naleznete po přihlášení na portál https://karty.slu.cz.
  • 10.02.2024
  • Staženo dne 15.02.2024

Zemřel profesor Martin Černohorský

Sdílíme s vámi zprávu z nejsmutnějších. Právě jsme se dozvěděli, že zemřel první rektor naší univerzity prof. Martin Černohorský, vynikající fyzik a matematik, který se zcela zásadním způsobem zasadil o vznik naší univerzity, a který také určoval první léta jejího rozvoje. Ještě vloni v září jsme měli příležitost těšit se z jeho úsměvu a vitality, když přijel do Opavy přijmout náš hold ke svým 100. narozeninám. Nyní sdílíme hluboký smutek s jeho blízkými a prosíme všechny, kdo jste tohoto vzácného člověka znali, abyste mu věnovali tichou vzpomínku.
  • 08.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

S otázkami k budoucímu studiu mohou zájemcům pomoci ambasadoři

Pokud se chystáte podat přihlášku na vysokou školu a stále váháte, který studijní program je pro vás ten pravý, mohou vám při rozhodování pomoci naši ambasadoři.
  • 07.02.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Kulaté stoly posouvají praxe studentů Speciální pedagogiky

Ústav speciální pedagogiky dnes uspořádal další z kulatých stolů. Na půdě fakulty se sešli akademici ústavu se zástupci základních škol nejen z Opavy ale i Ostravy, Hlučína či Bruntálu. Tématem diskuse byl rozvoj kompetencí studentů v oblasti diagnostiky speciálních potřeb žáků.
  • 05.02.2024
  • Staženo dne 17.02.2024

Navštivte Fakultu veřejných politik v rámci Dne otevřených dveří

Pokud zvažujete studium na naší fakultě, pak máte jedinečnou možnost si ji osobně projít, prohlédnout si celé její zázemí včetně specializovaných učeben a univerzitní knihovny a zeptat se na cokoliv, co vás v souvislosti se studiem zajímá. V sobotu 17. února bude Fakulta veřejných politik sídlící v Opavě na Bezručově náměstí 14 od 10 do 16 hodin v rámci Dne otevřených dveří přístupná široké veřejnosti!
  • 01.02.2024
  • Staženo dne 15.02.2024

Moderní výzvy s Josefem Pleskotem: Architektura jako nástroj demokracie

Dalším hostem přednáškové cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL), které pořádá Mendelovo gymnázium Opava ve spolupráci s Fakultou veřejných politik (FVP), bude architekt Josef Pleskot. Ten bude ve středu 14. února od 11. 15 hodin v aule FVP na Bezručově náměstí 14 hovořit na téma Architektura jako nástroj demokracie.
  • 31.01.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Zápis předmětů do letního semestru

Zápis předmětů do letního semestru akademického roku 2023/2024 pro studenty prezenční a kombinované formy studia bakalářských a navazujících magisterských studijních programů FVP je možný od 29. 1. od 17. 00 do 9. 2. do 23. 59 hodin.
  • 30.01.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Setkání se zástupci středních škol

Na základě pozvání proděkanky pro studijní a sociální záležitosti Marty Kolaříkové se dnes dopoledne na naší fakultě sešli zástupci středních škol z Moravskoslezského kraje.
  • 11.01.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studentům se představili potenciální budoucí zaměstnavatelé

Studenti, kteří na naší fakultě studují některý z programů Ústavu nelékařských zdravotnických studií (ÚNZS), tj. posluchači Všeobecného či Pediatrického ošetřovatelství, Dentální hygieny a Porodní asistence měli dnes jedinečnou možnost seznámit se s několika zdravotnickými pracovišti, kde by mohli být v budoucnu zaměstnáni.
  • 09.01.2024
  • Staženo dne 24.01.2024

PRO NEMOC ZRUŠENO!!! Jan Hábl o formování charakteru podle Komenského

Pedagog, komeniolog, profesor Jan Hábl – to je host dalšího dílu přednáškové cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL), který pořádá Mendelovo gymnázium Opava ve spolupráci s Fakultou veřejných politik (FVP).  V úterý 23. ledna v 11.15 hodin bude v aule FVP na Bezručově náměstí 14 hovořit na téma Škola jako dílna lidskosti – formování charakteru dle J. A. Komenského.