• Kateřina Byrtusová
  • 21.08.2019

Nabídka práce - Soudní sociální pracovník/soudní tajemník

Okresní soud v Jeseníku vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa soudního sociálního pracovníka/soudního tajemníka
  • 09.08.2019

Rozhodnutí děkana č. 14/2019

Kontrola studia za AR 2018/2019, zápis (registrace) předmětů do ZS AR 2019/2020 a zápis do AR 2019/2020 pro studenty prezenční a kombinované formy studia bakalářských a navazujících magisterských studijních programů na FVP v Opavě.
  • 30.07.2019

Z Jarovnic na Slezskou univerzitu aneb o životě a práci Martina Kaleji

Byl to kluk, o kterém měli všichni jasno. Ale on s tím nesouhlasil. Začal na sobě pracovat, studovat a dnes je významným českým vědcem a výzkumníkem. Stojí za několika projekty, jeho jméno nesou odborné knihy a příspěvky na konferencích. Docent Martin Kaleja, vedoucí Výzkumného centra pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.
  • Kateřina Byrtusová
  • 29.07.2019

Lidé z východu - fotografie Jindřicha Štreita

Dne 18. 7. 2019 se uskutečnila v prostorách historické budovy Slezského zemského muzea vernisáž výstavy fotografií prof. Jindřicha Štreita z Filozoficko-přírodovědecké fakulty SU "Lidé z východu", která představuje autorský pohled na život Ukrajinců v České republice.
  • 03.07.2019

V Táboře a Trutnově se rozdávala ocenění

I v tomto roce jsme se opět vydali na promoce Slezské univerzity do Tábora a Trutnova. V obou městech jsme rozdali univerzitní medaile a mezi oceněnými byli také pan Mgr. Jaroslav Petrů a prof. PhDr. Vladimír Wolf, které jsme vyzpovídali v krátkých rozhovorech.
  • 01.07.2019

VČASNÁ PREVENCE NEBOLÍ!

Ve dnech 25. – 26. června 2019 proběhla již tradiční akce – Dny prevence, kterou pořádá Ústav ošetřovatelství a Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.
  • 30.06.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Kurz zdravotníka zotavovacích akcí a jeho úspěšné zakončení!

V období od 20. do 25.5. 2019 proběhl Kurz zdravotníka zotavovacích akcí pod záštitou Ústavu ošetřovatelství Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě a jeho účastníci jej úspěšně zakončili písemnou a praktickou zkouškou 12.6.2019.
  • 29.06.2019

Promoce v Opavě

Dne 27. a 28.6.2019 proběhly na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity v Opavě promoce. Při této slavnostní příležitosti nás navštívil i doc. JUDr. Mgr. Michal Jesenko, PhD., z Katedry veřejně právních disciplín Fakulty veřejné správy Univerzity Jozefa Šafárika v Košicích.
  • 21.06.2019
  • Staženo dne 29.06.2019

Promoce červen 2019

Bakalářské a magisterské promoce 27. a 28. 6. 2019
  • 18.06.2019

Dnešní středoškolští géniové představili na Slezské univerzitě svoje dovednosti

OPAVA - Víkend plný vědomostí má za sebou naše malebná Opava. Ve dnech od 14. do 16. června se totiž do srdce Slezska sjely zhruba dvě stovky nadaných středoškoláků z celé České republiky, aby poměřili síly ve Středoškolské odborné činnosti (dále SOČ). Bojovalo se v osmnácti různých oborech od chemie, přes informatiku, psychologii až po umělecké obory. Návštěva to byla velmi rozmanitá.